Україна: понад 200 тисяч паломників збере у Зарваниці 7-8 серпня Проща Любові і Прощення

7-8 серпня 2004 р. відбудеться всеукраїнська Проща Любові і Прощення до санктуарію Матері Божої в Зарваниці (Тернопільська область), в якій, крім вірних УГКЦ і Римо-Католицької Церкви в Україні, візьме участь велика група паломників із Польщі на чолі з примасом кардиналом Юзефом Глемпом (на даний час до участі в паломництві зголосилися близько 200 громадян Польщі). Очікують також гості з Чехії та Словаччини.

За словами єпископа Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василя Семенюка, реальне число паломників і гостей сягне, імовірно, 200 тисяч — таким чином, ця проща буде однією з найчисельніших серед тих, які мали місце за останні роки (чисельнішою була тільки проща 2000 року, яка стала своєрідною «генеральною репетицією» перед візитом в Україну Папи Римського Івана Павла II — тоді у Зарваниці, яка прийняла 500 тисяч осіб, були присутні представники Ватикану на чолі з кардиналом Вінко Пулічем, які засвідчили готовність України прийняти Святішого Отця).

Єпископ Семенюк розповів, що до участі у цій прощі запрошені вірні всіх єпархій греко- і римо-католицької Церкви в Україні (в тому числі, з Києва, Вінниці, Одеси, Херсона), чимало паломницьких груп прийдуть до Зарваниці пішки. Очікується також присутність групи вірних УПЦ Київського Патріархату (слід відзначити, що на минулому тижні УПЦ КП відбула організовану прощу до Зараваниці). Практично всі єпископи УГКЦ і РКЦ в Україні будуть присутні на урочистостях, в т. ч. глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар, архієпископ Львівський РКЦ кардинал Мар’ян Яворський, а також митрополит Перемишльсько-Варшавської єпархії УГКЦ Іван Мартиняк. У тему цієї прощі до Зарваницької святині — примирення між двома сусідніми народами (українським і польським) та поєднання у спільній молитві — органічно вплететься конференція під назвою «Христос нас об’єднує всіх», яка відбудеться у суботу 7 серпня.

Серед запланованих на ці дні подій: освячення води «Купелі святої Анни» — чудодійного джерела, де чимало недужих людей здобули ласку зцілення, а також новозбудованого будинку для священиків-емеритів та будинку для гостей. Процесія до чудотворного місця йтиме зі свічками у супроводі духового оркестру. На місці буде відправлено Молебень до Матері Божої та Хресна Дорога, лунатимуть молитви за оздоровлення.

В ніч зі суботи на неділю правитимуться нічні чування, пройде концерт духовної музики.

Ранок неділі розпочнеться Божественною Літургією у соборі Зарваницької Божої Матері. Після Утрені і Акафісту до Матінки Божої, рівно о 10 годині ранку, розпочнеться Архієрейська Служба Божа, проповідь під час якої виголосить Примас Польщі кардинал Юзеф Глемп. Промову рівно ж виголосить глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар.

За словами єпископа Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка, на урочистостях будуть присутні урядовці обласного рівня з Тернополя, а також представник уряду з Києва — голова Державного комітету України у справах релігій Віктор Бондаренко, які звернуться до гостей і паломників із вітаннями.

З. Курдина

У програмі прощі:

Субота, 7 серпня

18.00 — Вервиця на Чудотворному місці.

19.30 — Вечірня (каплиця біля парохіяльної церкви).

20.30 — Божественна Літургія (каплиця біля парохіяльної церкви).

22.00 — Похід зі свічками у супроводі духового оркестру до Чудотворного місця.

22.30 — Молебен до Матері Божої на Чудотворному місці. Освячення води. Молитви оздоровлення. Хресна дорога.

24.00 — Опівнічне богослужіння.

00.30 — Духовний концерт на Співучому полі

Неділя, 8 серпня

5.30 — Божественна Літургія (Собор Зарваницької Матері Божої).

7.00 — Утреня

8.30 — Акафіст до Матері Божої

9.30 — Вітання Владик

10.00 — Архієрейська Літургія (на Чудотворному місці).

12.00 — Посвячення води.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.