Україна: прес-конференція у Львові на темумайбутньої акції поєдання польсько-українському прикордонні

3 cерпня 2004 р. на Святоюрський горі у Львові, у резиденції Глави УГКЦ, відбулася прес-конференція за участю о. Стефана Батруха, пароха української греко-католицької громади у Любліні. Прес-конференція була присвячена темі польсько-українського поєднання та поглиблення стосунків як на міжнаціональному, так і на церковному рівнях. На ній йшлося про конкретні ініціативи і заходи, спрямовані на поліпшення відносин між сусідніми народами, подолання негативних емоцій, спричинених важким історичним досвідом, і звільнення від тягаря минулого через спільну молитву та набуття нового позитивного досвіду у спілкуванні, зокрема, молодого покоління поляків та українців.

О. Стефан розповів журналістам про чергову ініціативу в цьому напрямі, а саме: про акцію поєдання на українсько-польському прикордонні — урочисте відзначення 28 серпня 2004 року свята Успення Пресвятої Богородиці по обидва боки кордону.

У центрі подій — посвячення церкви у селі Корчмин (Korczmin), розташованої на відстані 600 метрів від кордону (на території Польщі). Це одна з найстаровинніших дерев’яних церков цієї місцевості (XVI ст.), яка після другої світової війни потрапила у руїну, а починаючи з 90-их років поступово була відреставрована. Чудотворна ікона з цієї церкви була відновлена завдяки копіткій багаторічній праці краківських реставраторів (до того, як потрапити в реставраційну майстерню, ікона протягом кількох десятиліть зберігалася у невідоповідних з техічної точки зору умовах і зазнала значних пошкоджень).

Урочистості відбуватимуться по обидва боки кордону: як у селі Корчмин (Польща), де розташована церква, так і в селі Стаївка (Україна), де збереглася каплиця над чудодійним джерелом, де, згідно з давніми переказами, було колись об’явлення Пречистої Діви Марії. До організаційних заходів долучені як державні органи (зокрема в тому, що стосується пришвидшення процедури отримання учасниками майбутніх урочистостей закордонних паспортів (для обох сторін) та віз (для української сторони), так і на рівні органів місцевого самоврядування (Сокальської районної держадміністрації та властей Томашівського повіту).

У рамках акції відбудеться також виїзний науково-практичний семінар «Минуле та майбутнє прикордонних територій», панахида на цвинтарі, мистецька та музична програми, а також посвячення копії Чудотворної ікони Корчминської Матері Божої (оригінал в даний час зберігається в Любліні).

Для полегшення перебігу акції, в ці дні (27-28 серпня) буде перерізано колючий дріт, який проходить по лінії кордону (адже в цьому місці немає ані прикордонного переходу, ані шосейної дороги, — лише польова стежка).

Отець Стефан, який є одним з організаторів заходу, попрохав журналістів через публікації в українських мас-медіа заохотити до участі в урочистостях як мешканців прикордонних зон, колишніх переселенців з Польщі, так і всіх, кому близькою є справа поєднання українського і польського народів, яка цього року вже була відзначена кількома вдалими подіями (спільні травневі прощі до Унівської лаври (Україна), паломницького центру у Ледниці (Польща), а також молодіжна українсько-польська проща до Зарваниці (червень ц.р.) Слід нагадати, що на 7-8 серпня запланована ще одна спільна проща до Зарваницького санктуарію, цього разу — за участю примаса Польщі кардинала Юзефа Ґлемпа та глави УГКЦ кардинала Любомира Гузара). Відомо, що під час архієрейської Служби Божої у Зарваниці кардинал Ґлемп виголосить проповідь. На даний час, за даними о. Батруха, до участі в цій прощі зголосилися понад 200 громадян Польщі. Рівно ж у серпні група українських паломників на чолі з кардиналом Гузаром візьмк участь у загальнопольській прощі до святині Божої Матері у Ченстохові.

Зоряна Курдина

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.