Видано Інструкцію для священнослужителів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ на передвиборчий час

24 червня 2004 року Синод Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви видав Звернення до вірних нашої Церкви та всіх людей доброї волі з нагоди підготовки до виборів Президента України. Того самого дня було видано Інструкцію для священнослужителів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ на передвиборчий час, яку від імені Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ підписав Блаженніший Любомир.

«Звертаємося до Вас у передвиборчий час, оскільки кандидати та їхні команди, – зважаючи на те, що єпископи і священики серед усіх соціальних груп втішаються в народі великим довір’ям, – стараються забезпечити собі підтримку у Церкви і прагнуть, щоб священнослужителі заохочували свою паству голосувати за певного кандидата», – так пояснюють причину написання такого документу владики УГКЦ.

У наступних абзацах Інструкція дає пораду, як має поводитися священнослужитель у передвиборчий час: «Передусім, усвідомлюючи свій авторитет в народі не тільки в суто духовних, а й інших аспектах суспільного життя, душпастирі повинні бути дуже розсудливими і обережними, щоб не скомпрометувати свою Церкву і не втратити довіри. Адже йдеться не про моментальні користь чи успіхи, а про добро Церкви взагалі». Завданням Церкви, вважають владики, є заохотити кожного громадянина до відповідальності, до критичності в оцінюванні кандидатів, а не вказувати на певну особу.

Згодом цей документ називає ще й інакші, опосередковані, способи агітації, до яких кандидати та їхні команди заохочують священиків, котрі мають авторитет не тільки у стінах храму. „Для того, щоб люди не вказували на душпастирів як на агентів певної виборчої групи, – йдеться в Інструкції, – священнослужителі повинні бути обережними у своїх висловлюваннях, у заохочуванні до виконання громадянських обов’язків. Священики не повинні організовувати політичних вічей. Вони, як громадяни, можуть брати в них участь, однак їхня присутність має бути розважна і виправдана”.

В Інструкції також дано відповідь деяким священнослужителям, які помилково вважають, що вказуючи на конкретного кандидата, вони рятують Україну. „Церква має бути відкрита для різних людей і приймати усіх”, – пишуть владики.

Передвиборчі вказівки для священиків закінчується такими словами: „Доручаємо священнослужителям Української Греко-Католицької Церкви після кожної Святої Літургії від 1 липня до дня проведення президентських виборів проказувати по одному разу молитви «Отче наш» і «Богородице Діво» за загальне добро та справедливі вибори. Для особистого звертання до Господа пропонуємо такий текст молитви” (текст у додатку).

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Додаток

МОЛИТВА ЗА СПРАВЕДЛИВІ ВИБОРИ

для кандидатів і виборців

„Щасливий народ,

що йому Господь — Бог його!“

Пс. 143, 15б

Милосердний Боже!

Звертаюся до Тебе, бо Ти є джерелом буття. Я вірю, що Ти любиш нас. У Твоїй всемогутності і турботі про нас Ти є твердою основою всякої надії.

У покорі складаю на порозі Твого храму всі марноти свого життя й омиваю свою душу цією молитвою від усякого бруду, щоб постати перед Тобою чистим і готовим відповісти на Твою любов.

Твої милосердя й любов потрібні мені повсякчас, але особливо в ті вирішальні хвилини мого життя, коли я повинен правильно скористатися Твоїм особливим даром – даром відповідальності за зроблений мною громадянський вибір.

У час, який «вагітніє безправ’ям і породжує неправду» (див. Пс. 6, 15), подай мені точку опори, щоб моя душа не хиталася між добром і злом, щоб не тонула в маловірстві і в морі неправди.

Ти несхибно подолав спокуси. Пошли й мені здатність встояти перед їхньою притягальною силою, навчи розпізнавати Твій тихий голос у гучному стоголоссі облуди.

Ти володієш Всесвітом і без Твоєї волі ніщо не стається. Не дай мені впасти у зневіру. Попри нашу людську неміч, у світі не може забракнути Твоєї правди, справедливості і добра. Нехай численні прояви людської злоби не затьмарять моє довір’я до Тебе і до тих, хто чинить Твою волю.

Ти віддав своє життя за нас, грішних. Пошли й мені мужність пожертвувати моїм маленьким добром, щоб утвердилося в нашій державі справедливе благо для всіх.

Твоя душа також «жахалась і тривожилась» (Мр. 14, 33). Прийди мені на поміч, коли я з неспокоєм у серці протистоятиму лихій волі й маніпулюванню голосами ближніх на догоду чиїмсь корисливим інтересам.

У той час, коли Ти, Спасителю, блукаєш з нагими й бездомними, терпиш муки із хворими та несправедливо ув’язненими, бідуєш зі спраглими та голодними (див. Мт. 25, 35-36), дай мені духовну силу виконати свій обов’язок перед Тобою і думати не лише про себе, а й про тих, з ким Ти сьогодні переносиш незаслужену кривду.

Ти засіяв Небесне Царство з малого гірчичного зерняти (див. Мт. 13, 31). Пошли й мені певність, що з мого рішення, помноженого на правильне рішення моїх ближніх, зросте благодатне суспільство, основане на правді, справедливості та моралі.

Ти нас, людей, ніколи не залишаєш на поталу. Вчини моє служіння та мій голос знаряддям Твоєї волі, щоб наш край і наш нарід завжди був Твоїм Царством.

Вислухай нас, Господи, за молитвами Пресвятої Богородиці і всіх святих, яких дала наша Українська земля. Амінь.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.