У Львівській архієпархії відбуваються реколекції для священиків

Протягом літніх місяців, чотирма етапами (І – з 14 до 17 червня, ІІ – з 21 до 24 червня, ІІІ – з 2 до 5 серпня, ІV – з 9 по 12 серпня), у Львівській духовній семінарії Святого Духа проходять цьогорічні реколекції для священиків Львівської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви, які проводить Преосвященний Владика Ігор Возьняк, Єпископ-помічник Львівський. У них загалом візьме участь 251 священик із 16 деканатів Львівської архієпархії. Згідно із каноном 369 § 2 Кодексу Канонів Східних Церков (текст канону у додатку), реколекції є обов’язковими для усіх священнослужителів.

Реколекції – це духовні вправи, які проводить духовний провідник – реколектант. Під час реколекцій її учасники слухають Слово Боже, беруть участь у спільних молитвах, мають нагоду до індивідуальної сповіді. Одною із головних умов реколекцій є мовчанка, адже для того, щоб почути голос Бога, люди потребують тиші й саморефлексії. Тут ідеться не про те, щоб перетворитися на сумовитих фарисеїв, а про те, щоб з’ясувати, що ж насправді діється у нашій душі, що відбувається в центрі нашого буття.

„У Святому Письмі ми читаємо слова: „Навернімося, бо Царство Боже близько”. Ці слова, – говорить Владика Ігор, – Господь скеровує до усіх людей, в тому числі священиків. Для священиків реколекції є важливі тим, що тут ми можемо набратися духовної сили, переглянути наше життя, просити Бога про ласку навернення на дорогу любові. І хоч ми і маємо постійний доступ до святих речей, ми, як люди, є слабосилі. Реколекції стають нагодою подивитися на власне життя і просити, щоб Господь освятив його, бо від Нього – освячення, навернення, а ми Його просимо і цим показуємо довір’я до Нього. Реколекції – це духовна терапія”.

Сьогодні Молебнем до Пресвятої Богородиці завершився другий етап реколекцій, який, сподіваємось, приніс їх учасникам щедрі духовні плоди.

Додаток:

Кан. 369 – § 1. Священнослужителі повинні щоденно віддаватися читанню і роздумам слова Божого так, щоб як вірні й уважні слухачі Христа ставали справжніми слугами проповідування, повинні бути невтомними в молитві, літургічних відправах і, зокрема, у набожності до таїнства Євхаристії, щоденно мають робити іспит своєї совісті і часто приймати тайну покаяння, повинні почитати Пресвяту Марію, Вседіву, Богоматір і просити в неї ласки формувати себе на подобу її Сина та виконувати інші побожні вправи власної Церкви свого права.

§ 2. Вони повинні високо цінити духовний провід і, відповідно до приписів партикулярнного права, у визначені часи відбувати реколекції.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.