Форум родини 2004

10-11 червня у приміщенні Українського католицького університету (УКУ) (м. Львів, вул. Свєнціцького, 17) за участю Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара, Глави УГКЦ, та Преосвященного Владики Юліана Вороновського, Єпарха Самбірсько-Дрогобицького, відбувся Форум родини 2004. Координатором роботи Форуму була Комісія родини Львівської архієпархії. Організатори ставили перед собою такі завдання: аналіз рішень, постанов та пропозицій попередніх соборів, що торкалися питань сім’ї та родини, пастирського послання про сім’ю Блаженнішого Любомира; представлення конкретних напрацювань; створення пропозицій та план праці на наступні 3 роки. У Форумі родини взяли участь парохи Львівської архієпархії, миряни (по 2 або 3 представники з кожної парафії), комісії УГКЦ та мирянські організації. У порядку роботи передбачені пленарні засідання та праця в малих групах.

Форум розпочався спільною молитвою в каплиці УКУ. Після вступного слова о. Юрія Коласи, голови Комісії родини Львівської архієпархії, члени спільноти для неповносправних дітей „Віра і світло” представили коротку зворушливу виставу про створення світу, людини і сім’ї.

Відтак до учасників Форуму звернувся Блаженніший Любомир. Глава УГКЦ розпочав своє слово із подяки організаторам Форуму. Згодом Верховний архіпастир нашої Церкви сказав: „Є в житті речі буденні, на які ми не звертаємо уваги. У людській спільноті мабуть не має більш буденної речі, як сім’я, подружжя – вони самозрозумілі і загальноприйняті. Але Мішель Куаст, відомий богослов ХХ ст., пише, що саме із таких буденних речей і складається наше життя. За його порадою, нам потрібно знаходити час, щоб уважно і зосереджено приглядатися до них, щоб побачити їх в інакшому світлі. Я думаю, що цей Форум стане часом для роздумів, протягом якого ми схочемо подивитися на сім’ю немовби в новому світлі, щоб її удосконалити, зробити щасливішою, щоб вона нас освячувала”. Блаженніший Любомир на завершення своєї промови закликав учасників Форуму приймати конкретні, реальні пропозиції, щоб цей захід був не тільки академічним зібранням, теоретичним осмисленням, а й великим внеском у справу освячення сім’ї.

Після цього о. Юрій Коласа провів короткий аналіз рішень, постанов та пропозицій попередніх соборів, які торкалися питань сім’ї та родини і пастирського послання про сім’ю Блаженнішого Любомира.

Під час перерви Глава УГКЦ оглянув стенди з фотографіями та друковані матеріали, які ілюструють роботу комісій та мирянських організацій УГКЦ, які брали участь у Форумі. Мета їхньої участі – показати парохам і представникам їхніх парафій можливі способи, конкретні кроки створення у їхніх громадах мирянських організацій та рухів.

Форум родини 2004 завершив свою роботу представленням плану праці та пропозицій окремих груп в царині родинного життя, затвердженням перспектив розвитку та реалізації конкретних програм.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.