Про засідання Постійного Синоду УГКЦ

1-5 червня 2004 року у Римі відбувалися засідання Постійного Синоду УГКЦ. Члени Постійного Синоду більшу частину часу присвятили двом основним питанням: підготовці Синоду Єпископів УГКЦ, який проходитиме у жовтні цього року в Києві, дальшому опрацюванню структурних питань синодальних засідань (зокрема виборові нових єпископів, фінансовим питанням, способам роботи Постійного Синоду). Ці напрацювання будуть представлені Синодові Єпископів для внесення відповідних змін і доповнень до Статуту Синоду Єпископів УГКЦ. (Владики прийняли його за основу на початку дев’яностих років минулого століття і поступово доповнювали різними практичними питаннями, які, безумовно, не можна було передбачити).

У рамках роботи Постійного Синоду відбулася зустріч із Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ, Папою Римським (текст промови Святішого Отця до членів Синоду додається), із працівниками Конгрегації для Східних Церков та з Кардиналом Каспером і представниками Папської ради для єдності Церков, під час яких були обговорені актуальні для нашої Церкви питання. Блаженніший Любомир зокрема зазначив, що ми не хочемо діяти у протистоянні, а працювати разом, ставлячись із розуміння одне до одного.

Довідка: Кодекс Канонів Східних Церков зазначає, що Постійний Синод складається з Патріарха і чотирьох Єпископів, призначених на п’ятиріччя. Троє з цих Єпископів обираються Синодом Єпископів патріаршої Церкви, серед яких принаймні двоє повинні бути з-поміж єпархіальних Єпископів, а одного іменує Патріарх. У той самий час і спосіб слід призначити чотирьох, по змозі, Єпископів, які б у порядку, визначеному Синодом Єпископів патріаршої Церкви, поперемінно заміняли членів Постійного Синоду на випадок перешкоди. (Кан. 115, § 1, 2, 3)

Сьогодні членами Постійного Синоду УГКЦ є Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава УГКЦ, Високопреосвященний Владика Стефан Сорока, Митрополит Філадельфійський, Преосвященний Владика Юліян Вороновський, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Преосвященний Владика Михаїл Гринчишин, Апостольський Екзарх для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, Преосвященний Владика Володимир Ющак, Єпарх Вроцлавсько-_данський.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.