Блаженніший Любомир здійснив прощу до Лєдніци

29 травня 2004 року Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир Кардинал Гузар взяв участь у щорічній прощі до Лєдниці (Польща). Цей величавий захід вже увосьме організовують Монахи Домініканці. Привертає увагу те, що у прощі, яка щоразу має дещо відмінний сценарій, цього року взяли участь 180 тисяч молодих людей, зокрема група молоді з України.

У рамках прощі о 19.20 розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолили кардинал Юзеф _лемп, Примас Польщі, та Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава УГКЦ. Під час Літургії обидва кардинали виголосили слова перепрошення за всі ті кривди, які чинили наші народи один одному впродовж спільної історії. Основою для таких промов став Лист Святішого Отця Івана Павла ІІ щодо поєднання українського і польського народів, опублікований 7 липня 2003 року. У листі Святіший Отець Іван Павло ІІ зокрема писав: „Нове тисячоріччя, яке щойно розпочалося, вимагає, щоб українці та поляки не залишались в’язнями сумних спогадів свого минулого, aле, переосмислюючи з новим духом минулі події, подивились одні на одних поглядом поєднання, зобов’язуючись будувати краще майбутнє для всіх.

Як Бог простив нам у Христі так і віруючі повинні вміти взаємно прощати отримані кривди і просити прощення за власні прогрішення, щоб внести свій вклад для побудови світу, який би шанував життя, справедливість, злагоду і мир. Крім того, християни, знаючи, що “Того, хто не знав гріха, Бог за нас зробив гріхом” (2 Кор. 5, 21), покликані визнати помилки минулого, щоб розбудити власне сумління перед обличчям сучасних небезпек, відкриваючи серця до справжнього і тривалого навернення…”

Відтак Блаженніший Любомир та Високопреосвященний Юзеф на знак початку нової епохи у відносинах між Україною та Польщею випустили у небо двох голубів.

У рамках цього візиту до Польської республіки Блаженніший Любомир 30 травня відвідав редакцію провідного польського видання „Газета виборча”.

31 травня Глава нашої Церкви відбув до Рима, де очолить роботу Постійного Синоду УГКЦ.

о. Ігор Яців, прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.