«Дякуємо Богові та добрим людям…»: офіційно завершився час перебування в Україні копії Туринської плащаниці

26 травня 2004 року у Львівському державному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулася святкова академія та концерт з нагоди завершення перебування в Україні копії Туринської плащаниці. Цю реліквію 28 вересня 2002 року було привезено до Львова з мінського храму Святих Симона і Єлени (РКЦ).

Туринська плащаниця – реліквія, яка багато століть не залишає байдужими як віруючих, так і невіруючих. З 1898 року – саме тоді археолог і фотограф-аматор Секондо Піа зробив знімок і, проявляючи негатив, побачив позитивний фотографічний портрет Христа Спасителя – розпочалося наукове дослідження плащаниці. Відтоді проведено багато різнопланових досліджень, які викликали жваві дискусії серед науковців. Однак досі не досягнуто одностайності. Та Божий люд, не чекаючи на остаточні результати, приходить до цієї реліквії для молитви і застанови. Для того, щоб забезпечити доступ до плащаниці якомога більшій кількості людей, зроблено копії, адже оригінал не можна вивозити за межі Турина. В Україні перебувала сьома, остання відома, копія. Нагадаємо, що унікальність цієї фотокопії полягає в тому, що вона виконана в кольоровій гамі, яка повністю відповідає оригіналові. Розмір фотокопії також збігається з оригіналом. Її виготовив Синдологічний Туринський центр (центр, який займається дослідженням Туринської плащаниці) для християн Білорусі. Мінська копія плащаниці є досконалішою, ніж усі попередні. Вона була освячена в Турині 28 квітня 2002 року. В момент обряду освячення копія плащаниці була покладена на оригінальну Туринську плащаницю.

Участь у святковій академії взяли Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава УГКЦ, Преосвященний Владика Юліян _бур, Єпарх Стрийський, Преосвященний Владика Маркіян Трофим’як, Єпископ-ординарій Луцької дієцезії РКЦ в Україні, мери деяких міст, у яких перебувала плащаниця, керівники місцевих органів влади, численне духовенство та миряни.

Із зверненням до святочної громади виступив Блаженніший Любомир. „Коли завершується якась акція, – зокрема сказав Глава нашої Церкви, – її організатори звичайно стараються побачити певні результати, зробити висновки. Ця святкова академія завершує похід плащаниці українською землею, проте його наслідків ми не знаємо… Те, що можна було б назвати результатами, знають тільки ті, які духовно скористали із часу перебування у нас Туринської плащаниці. Тому годі говорити про статистичні дані. Ми можемо тільки в загальному сказати, що цей похід плащаниці був для нас благословенним”. Згодом Блаженніший Любомир подякував всім тим, які доклали зусиль для проведення прощі копії Туринської плащаниці на нашій землі.

Відтак розпочався урочистий концерт, у якому взяли участь Лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Львівська державна чоловіча хорова капелла „Дударик”, Симфонічний оркестр Львівської філармонії, виконавиця сольних партій Наталка Половинка.

Щира подяка Богові та добрим людям за цей великий дар…

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.