Блаженного Омеляна Ковча проголошено покровителем Перемишлян

15 травня 2004 року у рамках ХІ молодіжної пішої прощі до Святоуспенської унівської лаври, яка завершилася вчора, у м. Перемишлянах (Львівська область) відбулися урочистості на честь блаженного священномученика Омеляна Ковча (отець Омелян був парохом у Перемишлянах і саме там здійснив свій християнський подвиг).

Для вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна до міста, де проходило його душпастирське служіння, завітали Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава Української Греко-Католицької Церкви, Преосвященні Владики Юліан Вороновський, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, та Юліан Гбур, Єпарх Стрийський. Гостем свята був уродженець Перемишлян п. Адам-Даніель Ротфельд, Віце-міністр закордонних справ Польської республіки. Пан Адам прибув до міста свого народження, щоб віддати шану тим людям, які врятували йому життя під час переслідування євреїв у роки Другої світової війни. Його рятівниками були Слуга Божий Митрополит Андрей Шептицький та його брат блаженний Климентій Шептицький, ігумен Унівського монастиря.

О 15.45 Блаженніший Любомир та всі присутні біля парафіяльного храму Святого Володимира зустріли учасників прощі. Зі словами привітання виступив Глава УГКЦ. Він висловив свою радість з нагоди свята спочатку українською, а потім польською мовою, адже у прощі взяли участь біля ста молодих людей з м. Любліна (Польща). Блаженніший Любомир наголосив, що спільна участь у цій прощі українців і поляків стає підставою нашої надії на краще майбутнє.

Відтак у храмі відбувся Молебень до Пресвятої Богородиці, який відслужив Владика Юліан Гбур. На завершення богослужіння було оголошено декрет Блаженнішого Любомира про призначення для храму і парафії м. Перемишлян другого покровителя – блаженного священномученика Омеляна Ковча. Після цього Глава УГКЦ вніс до святилища і поклав на престолі мощі блаженного Омеляна.

Згодом на сходах перед храмом Святого Володимира та Блаженного Омеляна, а саме так від тепер називається цей храм, Блаженніший Любомир, п. Адам Ротфельд, п. Василь Мартиняк, голова Перемишлянської райдержадміністрації, та місцевий настоятель римо-католицького костелу о. Петро Смука виголосили промови. Основною думкою у слові Глави УГКЦ була тема людської доброти. Він зокрема сказав, що люди, які чинили добро, були і шістдесят років тому (доказ цього – присутність між нами пана міністра) і є тепер: пам’ятаючи про це, ми повинні переборювати страх перед майбутнім.

Пан Адам Ротфельд українською мовою виголосив слова вдячності тим людям, які, ризикуючи собою, врятували йому життя. Він сказав, що беатифікація о. Омеляна Ковча стала моментом визнання, подяки всім тим, хто виявляв милосердя у роки воєнного лихоліття.

Пан Василь Мартиняк у своєму виступі зокрема повідомив про рішення Перемишлянської міської ради про визнання п. Адама Ротфельда почесним громадянином міста. Після привітання о. Петра Смука розпочався святковий концерт. Згодом прочани вирушили до Унівського монастиря.

Проща завершилася 16 травня Архієрейською Божественною Літургією, яку у співслужінні з Владиками Юліаном Вороновським та Юліаном Гбуром відслужив Блаженніший Любомир.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.