Туринська плащаниця повернулася до Мінська

15 травня 2004 року, українці проводжали копію Туринської плащаниці до Мінська (Білорусь) – місця її постійного перебування. Ця реліквія протягом двадцяти місяців здійснювала своє паломництво містами нашої держави і за цей час перед плащаницею мали нагоду молитися у Львові, Києві, Донецьку, Одесі, Івано-Франківську, Тернополі, Стрию, Луцьку. Плащаниця перебувала в греко-католицьких, римо-католицьких та православних храмах. Її відвідали сотні тисяч наших співгромадян.

Для прощання із плащаницею на Львівський залізничний вокзал прийшов Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава Української Греко-Католицької Церкви. Саме на вокзал цю християнську реліквію привезли із Луцька, де вона протягом місяця перебувала у Катедральному соборі Святих апостолів Петра і Павла (РКЦ в Україні).

У своєму слові до зібраної громади (зі Львова до Мінська плащаницю будуть супроводжувати сто п’ятдесят осіб) Блаженніший Любомир передусім подякував всім тим, хто спричинився до прибуття копії Туринської плащаниці в Україну та до її відвідання стількох міст. „Сьогодні ми свідомі того, що плащаниця стала одним із дуже важливих факторів відродження релігійності нашого народу. Тож будемо старатися зберігати у наших серцях всі ті благодаті, які ми одержали біля цієї реліквії”, – зокрема сказав Глава УГКЦ. На завершення Блаженніший Любомир поблагословив прочан на щасливу дорогу.

Перебування копії Туринської плащаниці на теренах нашої країни буде урочисто завершене 26 травня 2004 року святковою академією „Проща плащаниці в Україні”. Вона відбудеться у Львівському драматичному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.