3 квітня 2004 року, в Катедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі відбулася важлива історична подія – архієрейська хіротонія Преосвященного Владики Василя Семенюка, Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського.

Ця хіротонія стала першою у цьому головному храмі Тернопільщини. Для участі у хіротонії нового владики до Тернополя прибули Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава Української Греко-Католицької Церкви, Владики УГКЦ з України та з-за кордону, Владика Римо-Католицької Церкви в Україні, священики та миряни. Безумовно, що всім учасникам торжества запам’ятався величавий процесійний хід перед початком Архієрейської Божественної Літургії, у якому взяли участь владики, численно зібрані священики, монахи та монахині.

Літургія, яку очолив Блаженніший Любомир, розпочалася о 10.00. Передусім Владика-номінат Василь Семенюк, згідно із обрядом, засвідчив свою віру у Пресвяту Тройцю, у воплочення Ісуса Христа та інші правди, які навчає Церква. Як пізніше у проповіді Блаженніший Любомир пояснив, це було зроблено тому, що єпископ – це вчитель довірених його проводові вірних. Тому він має вірити і приймати все, що навчає Христова Церква.

Згодом після Малого входу розпочалася хіротонія Владики Василя. Головним святителем був Блаженніший Любомир, а співсвятителями: Преосвященний Владика Михаїл Сабрига, Єпарх Тернопільсько-Зборівський, та Преосвященний Владика Гліб Лончина, Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії, Прокуратор Верховного Архиєпископа в Римі. У храмі залунало величаве „Аксіос” (з гр. достойний, гідний).

На початку проповіді Глава УГКЦ наголосив на історичному значенні цієї хіротонії. Відтак Блаженніший Любомир для всіх присутніх коротко охарактеризував три завдання єпископа: навчати, святити та душпастирювати. „Але я хотів би підкреслити одне особливе завдання єпископа, – продовжив Глава УГКЦ. – Ми чули в сьогоднішньому Євангелію історію про Лазаря… Завдяки події, яка сталася, апостоли зрозуміли, що Ісус Христос є паном життя і смерті, володарем всесвіту і немає нічого, що могло б статися без Його волі. Вони вповні повірили в Ісуса Христа. Але ми вже все це знаємо. Ми маємо свідчення апостолів. Тепер ми повинні твердо вірити у те, що вони нам проголосили. Це особливо стосується єпископа, який є наступником апостолів і отримує не тільки їхній уряд, але й їхні чесноти, а особливо – віру. Цю віру він повинен передати своїм духовним дітям”.

Після Літургії новопоставленний Владика Василь уділив всім присутнім своє перше архієрейське благословення.

Біографічна довідка

Преосвященний Владика Василь Семенюк народився 2 липня 1949 року в с. Дора (біля м. Яремче на Івано-Франківщині) в сім’ї Марії та Петра Семенюків.

З 1969 до 1974 роки навчався у підпільній духовній семінарії. Пізніше доповнив освіту, навчаючись у Люблінському католицькому університеті (Польща). У 1997 році отримав вчений ступінь магістра морального богослов’я. Паралельно навчався у Хустському лісотехнікумі, працював диспетчером газового управління в м. Яремче.

22 грудня 1974 року Владика Володимир Стернюк висвятив його на священика. У 1975 році о. Василь був призначений „опікуном” зруйнованої більшовиками Зарваниці (Тернопільщина). У тому ж році з благословення Високопреосвященного Владики Володимира Стернюка став ректором підпільної духовної семінарії.

У 1989 році о. Василя Семенюка та ще одинадцятьох священиків скерували на Тернопільщину для легалізації УГКЦ. У 1990 році призначений ректором Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого; у 1993 році – протосинкелом Тернопільської єпархії. З благословення Правлячого Архиєрея Тернопільської єпархії відбудовує Марійський духовний центр у Зарваниці.

10 лютого 2004 року Святіший Отець Іван Павло ІІ ухвалив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і призначив всесвітлішого о. Василя Семенюка Єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської єпархії, уділяючи йому титулярний престол Кастра Северіана.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.