30 березня в Українському Католицькому Університеті на засіданні Українського Богословського наукового товариства о. д-р Іван Дацько виголосив лекцію на тему “Як в Церкві творилися Патріархати?”.

Тема доповіді актуальна у зв’язку із нещодавно опублікованим листуванням між Вселенським Патріархом Варфоломеєм I і православними східними патріархами у справі визнання патріархату Української Греко-Католицької Церкви та нещодавним візитом Президента Папської Ради зі сприяння єдності Церков Кардинала Каспера до Москви і тими повідомленнями, які висвітлювали цей візит.

У своїй лекції о. Іван Дацько проаналізував процес творення східних православних та католицьких патріархатів. Підсумовуючи, він зазначив: 1) патріархати належать до людського, а не до Божого права; 2) патріархати — це традиційна форма управління східних церков; 3) патріарший устрій — це природнє завершення структури будь-якої східної помісної церкви і повне уособлення її ідентичності; 4) процес встановлення патріархатів формувався з низу до верху; 5) київські митрополити діяли згідно з патріаршими принципами, беручи за зразок інші патріарші церкви; 6) старання про завершення КиївськоЇ Церкви патріаршим устроєм тривають вже понад 400 років; 7) Синод владик УГКЦ у 2002 р., йдучи за постановами II Ватиканського собору, одностайно вирішив звернутись до Папи Івана Павла II з проханням остаточно визнати патріарший устрій Української Греко-Католицької Церкви.

За повідомленням прес-секретаріату УКУ, Голова Українського Богословського Наукового Товариства о. д-р Михайло Димид на тему Патріархатів Східних Церков висловив таку думку:

“З історії християнства ми знаємо різні моделі утворення патріярхатів Східних Церков. У сучасному суспільстві існує брак розуміння не тільки цих моделей, але й назагал значення патріяршого устрою у житті Церкви та суспільства. Бачимо, що з цього користають люди, які неприхильно ставляться до ідеї патріярхату УГКЦ, яка є православною за способом богословствування і богослужіння, а з іншого боку – відкрита на спілкування із всіма іншими Церквами і злучена із Римським Архієреєм. Лекція о. Івана Дацька покликана прояснити деякі питання, що виникають у цій дискусії”.

Інформаційна довідка: Митрофорний протоієрей Іван Дацько народився 9.09. 1947 р. в Німеччині. Дитячі роки провів в Англії, юнацькі — в Італії. Богословську освіту здобув у Римі та Інсбруку (Австрія). Протягом багатьох років о. д-р Іван був особистим секретарем Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого, а також Блаженнішого Патріарха Мирослава Івана Любачівського. Сьогодні о. д-р Іван Дацько— уповноважений для зовнішніх справ УГКЦ, декан філософського факультету Українського вільного університету, а також професор Українського католицького університету.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.