Про засідання Постійного Синоду Єпископів УГКЦ

16-17 лютого 2004 року Божого у приміщенні Митрополичої консисторії у Перемишлі (Польща) під головуванням Блаженнішого Любомира (Гузара), Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, Митрополита Києво-Галицького, проходили чергові засідання Постійного Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви (постійно діючого органу, час проведення якого не збігається з часом сесій Синоду Єпископів УГКЦ, найвищого законодавчого органу Української Греко-Католицької Церкви), у яких взяли участь його члени: Преосвященний Владика Юліян (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький (Україна); Преосвященний Владика Софрон (Мудрий), Єпарх Івано-Франківський (Україна) – уповноважений заступник Архієпископа Стефана (Сороки), Митрополита Філадельфійського (США), котрий відсутній на засіданнях через хворобу; Преосвященний Владика Володимир (Ющак), Єпарх Вроцлавсько-_данський (Польща), та Преосвященний Владика Михаїл (Гринчишин), Апостольський Екзарх Франції і країн Бенілюксу (Франція).

Під час засідань єпископи проаналізували виконання постанов минулих Синодів, розглянули питання, що стосуються життя Церкви та підготовки до Синоду Єпископів УГКЦ 2004 року, котрий має проходити з 4 до 12 жовтня 2004 року в Києві.

Проведенню засідань Постійного Синоду передували богослужіння та заходи культурно-освітнього характеру. У неділю, 15 лютого, в день Стрітення Господнього в Соборі Святого Івана Хрестителя в Перемишлі було відслужено Архієрейську Божественну Літургію. Парох о. митрат Євген Попович – протосинкел – та вірні Перемишля привітали хлібом-сіллю Блаженнішого Патріарха Любомира та усіх членів Постійного Синоду УГКЦ. Господарем торжества був Митрополит Перемишльсько-Варшавський Архієпископ Іван (Мартиняк). Після Божественної Літургії молодь та діти Української школи ім. Маркіяна Шашкевича своїм привітанням виявили радість з приводу присутності в перемишльському соборі Глави УГКЦ.

Цього самого дня о 15-й годині в Митрополичій консисторії відбулося відкриття виставки, присвяченій отцю Івану Могильницькому (1778-1831). Отець Могильницький був прекурсором українського відродження в Галичині, а також автором шкільних підручників, букваря української мови та інших видань. Він також заснував перше в Галичині Товариство галицьких греко-католицьких священиків для поширення письмами просвіти й культури серед вірних. Блаженний Григорій Лакота, Перемишльський Єпископ, так писав про о. Могильницького: „Муж великого ума й характеру, але теж як великий душпастир з гарячим серцем для свого народу”.

На зустрічі в Митрополичій консисторії відбулася також Презентація другого номера видання «Перемишльські архієпархіальні відомості та книжки «Західноукраїнське мистецтво» (це збірка доповідей та досліджень, виголошених на міжнародній науковій конференції, яка відбулася у травні 2003 року під патронатом Перемишльського Митрополита Івана (Мартиняка).

В 17-й годині в Старечому домі в Пралківцях (біля Перемишля) Глава УГКЦ та члени Постійного Синоду відправили молебень до Пресвятої Богородиці та відвідали усіх мешканців – хворих та немічних та уділили їм благословення.

Секретаріат Синоду Єпископів

Української Греко-Католицької Церкви

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.