«Генетика мусить шанувати гідність людської особи»:послання Папи на Всесвітній день хворих

У своєму посланні на 12-ий Всесвітній день хворих Папа Римський Іван Павло II нагадав, що дата для проведення цього дня — 11 лютого — обрана Церквою невипадково, — адже саме цей день є святом Матері Божої Лурдської — заступниці хворих і страждаючих. У цьорічному зверненні на Всесвітній день хворого Святіший Отець особливим чином торкнувся проблем сучасної генетики, у зв’язку з чим підкреслив, що ця наука «мусить шанувати гідність людської особи».

«Будь-який справжній поступ в генній інженерії, який, безумовно, слід заохочувати, мусить завжди з пошаною ставитись до прав і гідності особи від самого її зачаття (…) Ніхто не може привласнити собі право на знищення людського життя або безкарне маніпулювання ним», — пише далі Іван Павло II.

З нагоди Всесвітнього дня хворих Святіший Отець подякував усім, хто заангажований у душпастирстві здоров’я: від єпископів до священиків та черниць, що працюють як сестри милосердя, за їх свідчення смерті і воскресіння Господа в образі людського терпіння та болю. Папа висловив також вдячність усім працівникам охорони зоров’я, лікарям та середньому медичному персоналу, а також науковцям, зокрема тим, які працюють над винайденням нових ліків, а також виготовленням ліків, які були б доступними для найбідніших людей.

Звертаючись до місця основних святкувань цьогорічного Дня хворих, Папа нагадав про подію 11 лютого 1858 року, коли Матір Божа явилася бідній селянській дівчині із загубленого у французьких Піренеях містечка Лурд, який відтоді став місцем численних паломництв. Папа підкреслив, що саме в Лурді Марія бажала показати свою особливу материнську любов і опіку над страждаючими та хворими. «Якщо Ісус є джерелом Життя, яке перемагає смерть, то Марія є турботливою Матір’ю, що йде назустріч очікуванням своїх дітей, вимолюючи для них душевне і тілесне здоров’я. Саме такими є справжнє значення та сенс численних тілесних і душевних зцілень, які відбуваються в Лурдському гроті», — пише Папа у своєму листі. І продовжує: «Однак ще дивовижніші речі відбуваються в душах віруючих, які відкриваються назустріч Її Синові Ісусові, Який і є правдивою відповіддю на найглибші очікування людського серця».

«Дух Святий, який в момент воплочення Слова осінив Її своєю тінню, перемінює душі незлічених хворих, які прибігають до Неї. Навіть тоді, коли не отримують дару фізичного зцілення, завжди можуть здобути інші, значно цінніші дарунки: навернення серця, джерело миру і внутрішньої радості. Той дар перемінює їх життя, чинить їх апостолами Христового хреста, який є знаком надії навіть в хвилинах найважчих і найдошкульніших випробувань», підкреслив Святіший Отець.

Іван Павло II встановив Всесвітній день хворих у 1992 році Тоді ж було визначено його дату: 11 лютого — свято Матері Божої Лурдської. Вперше відзначення Всесвітнього дня хворих відбулося 1993 року власне у Лурдському санктуарії, наступний — 1994 року — на Ясній Горі у Ченстохові (Польща). Відтоді цей день щороку проходить в якій відомій марійській святині на різних континентах. Папа щоразу звертається до учасників Всесвітнього дня хворих з посланням, яке відчитує на місці його особистий посланець — голова Папської ради душпастирства працівників охорони здоров’я. Протягом кількох останніх років префектом цього підрозділу римської курії є кардинал Хав’єр Лозано Барра∂ан, а власне Рада була встановлена спеціальним папським документом motu proprio від 1985 року.

За повідомленнями КАI (Кatolicka Agencja Informacyjna)

з польської мови переклала Зоряна Курдина

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.