Презентація програми «Тіло – храм Святого Духа»

20 січня 2004 року, о 10.00 в конференц-залі Українського католицького університету відбулася презентація програми статевого виховання “Тіло – храм Святого Духа. Напрямні для статевого виховання”, яку організували Патріарша катехитична комісія, Патріарша комісія у справах молоді, Митрополича комісія у справах родини, Комісія родини Львівської архиєпархії, Інститут родини і подружжя УКУ, Катехитично-педагогічний інститут УКУ. У презентації взяли участь Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава Української Греко-Католицької Церкви, Преосвященний Владика Юліян Вороновський, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький та Преосвященний Владика Володимир Війтишин, Єпископ-коад’ютор Коломийсько-Чернівецької єпaрхії.

„Турбота про християнське виховання дітей та молоді, яке включає статеве виховання, – зазначено у вступі до програми „Тіло – храм Святого Духа”, – насамперед належить батькам – родині. Церква як добра мати, постійно дбає про християнське виховання своїх дітей, оскільки несе відповідальність за їхнє спасіння.

Тому і статеве виховання є теж турботою Церкви, яка вказує дорогу, допомагає тим, хто є відповідальний за виховання. Статеве виховання є складовою цілісного процесу християнського виховання, а не окремою його частиною”.

Метою та завдання програми – допомагати батькам, катехитам, вчителям християнської етики, підліткам та молоді у формуванні особистості на засадах християнської моралі, зокрема у сфері статевості як Божого дару, плекання чистоти серця та покликання до святості молодої людини у всіх аспектах її життя: соціальному, емоційному, інтелектуальному та духовному.

Програма „Тіло – храм Святого Духа” є доповненням до вже чинних програм християнського виховання і буде реалізовуватися в недільних катехитичних школах, у парафіях для катехизації дітей та молоді, у центрах формування молодих сімей, у католицьких школах, а також може використовуватися як методична допомога під час викладання християнської етики у старших класах загальноосвітніх шкіл.

Презентацію розпочала с. Луїза Цюпа, СНДМ, голова Патріаршої катехитичної комісії, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ. (Сестра Луїза була промотором та ідейним натхненником створення цієї програми.)

Відтак до учасників презентації звернувся Блаженніший Любомир. Він передусім подякував усім учасникам презентації, а особливо тим, хто доклав зусиль до створення програми. „Сповняє великою радістю, – продовжив Глава УГКЦ, – усвідомлення того, що ми як церковна спільнота зуміли створити свою програму. Є багато різних програм статевого виховання, які ставлять перед собою різні завдання, та вони зазвичай не беруть до уваги релігійні переконання. Натомість ця програма побудована на наших релігійних переконаннях та враховує наші справжні потреби…

Ми часто присвячуємо велику увагу різним негативним речам, які пов’язані з подружнім життям: абортам, розлученням, різного роду узалежненням. Однак Церква бажає, щоб ми дбали про подружнє життя і представляли його у позитивному світлі, тобто таким, яким воно повинно бути, за позитивною програмою, яку дав нам сам Творець. Тому назва програми „Тіло – храм Святого Духа” – це гарне свідчення зрілості нашої спільноти”. Також у промові Блаженніший Любомир назвав цю програму найбільш успішним способом змінити на краще ситуацію, в якій ми перебуваємо, і досягти рівня здорового, святого суспільства.

Згодом було заслухано доповіді бр. Петра Жука, координатора робочої групи з опрацювання програми, про працю над програмою, о. Юрія Коласи, голови Комісії родини Львівської архієпархії, про богословський зміст програми, п. Марії Швед, викладача УКУ, про педагогічний аспект програми, п. Богдана Трояновського, директора видавництва „Свічадо”, про психологічний аспект програми, п. Анни Доманської, лікаря-гінеколога, про медичний аспект програми, о. Йосифа Міляна, голови Патріаршої комісії у справах молоді, про молодь і статеве виховання, о. Романа Небожука, голови Митрополичої комісії шкільництва, про школу та статеве виховання та п. Юрія Підлісного, директора Інституту родини та подружжя УКУ, про статеве виховання в родині.

Із заключним словом виступила с. Луїза Цюпа. Вона зокрема сказала, що праця над програмою статевого виховання тепер матиме два напрями: вишкіл викладачів та написання підручника.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.