Тепло від Карітасу – дітям Лаврівського інтернату

12 січня 2004 року МБФ Карітас України передав в дар Лаврівській спеціальній школі-інтернатові 101 комплект теплої постелі та постільної білизни, а також гігієнічні засоби для дітей, які навчаються та проживають у цьому закладі.

Допомога стала можливою завдяки старанням Карітасу Німеччини і публікації про Лаврівську школу-інтернат у журналі „Фокус” в грудні минулого року.

Станом на сьогоднішній день у Лаврівській спеціальній школі-інтернаті (Старосамбірський район Львівської області) навчається та постійно перебуває 101 дитина віком від 6 до 16 років, серед яких є особи з вадами розумового та фізичного розвитку. Як і в інших закладах такого характеру, через брак державного фінансування, ситуація є доволі складною, відчутною є відсутність найнеобхіднішого для нормального існування та навчання дітей – одягу, взуття, предметів особистої гігієни.

Передріздвяна публікація у „Фокусі” викликала значний резонанс в Німеччині. До редакції часопису зверталися сотні людей із запитами, в який спосіб вони б могли докластися до покращення умов проживання дітей у Лаврівському інтернаті. Редакція звернулася до Карітасу Німеччини та Карітасу України з проханням про швидку і якнайефективнішу організацію передачі цієї допомоги адресатові. Було домовлено про закупівлю теплої постелі, постільної білизни та предметів особистої гігієни для дітей школи-інтернату у Лаврові.

Напередодні „старого” Нового Року, завдяки щиросердній допомозі сотень німецьких громадян, всі без винятку мешканці Лаврівської спецшколи отримають цінні і теплі подарунки з рук працівників Карітасу України. Насамперед – як символ душевного тепла, єдності людей доброї волі, і переконання, що навіть в сучасному, на перший погляд, жорстокому і байдужому світі, завжди є хтось, хто здатний на благодійництво, милосердя і любов до ближніх у потребі.

Допомога потребуючим дітям є одним із пріоритетних напрямків роботи Міжнародного Благодійного Фонду Карітас України. Проекти допомоги сиротам, напівсиротам, ВІЛ-інфікованим, неповносправним, бездомним та „дітям вулиці” здійснються практично у кожній єпархіальній організації Карітасу України. Так, зокрема, Карітас Тернопіль організував та опікується притулком для сиріт „Пресвята Родина”, Карітас Київ брав участь у реалізації проекту допомоги „дітям вулиці”, у Донецьку місцевий Карітас, спільно з дитячою клінічною лікарнею, розпочав проект допомоги ВІЛ-інфікованим дітям та їхнім родинам, при Карітасі Львів УГКЦ діє кризовий центр для бездомних дітей, де вони можуть цілодобово перебувати.

З метою залучення широкої громадськості до справи допомоги потребуючим дітям Карітас України вже вдруге (і вперше – на загальнонаціональному рівні) провів благодійну акцію „Різдвяна Свічка”. Значної популярності набули й інші благодійні акції Карітасу, які проводяться як на всеукраїнському, так і на локальному рівнях – „Великодня Скарбонка”, подарунки від Святого Миколая дітям, що постраждали від авіакатастрофи на Скнилові, „Шкільний портфелик” до Дня Знань для дітей з малозабезпечених родин.

Андрій Кирчів

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.