Різдвяне послання «Urbi et orbi» («Містові і світові»)Святішого Отця Івана Павла II

  1. Спаситель світу зійшов з небес. Радуймось! Це об’явлення, наповнене глибокою радістю, лунає в нічному Вифлеємі. Сьогодні Церква поновлює його з незмінною радістю: Спаситель народився! Хвиля ласки й надії спо–внює наші серця разом зі всепереможною потребою зближення і миру. Уявляємо собі Його в яслах, Того, Хто позбувся божественної слави, щоб стати злидарем, яким рухає любов до людства. Поряд із яслами — ялинка, яка мерехтливими своїми вогниками нагадує нам, що з народженням Ісуса в людській пустелі заново розквітло дерево життя. Ясла і дерево: найцін–ніші символи, які передають справжнє значення Різдва!

  2. Лунає на небесах об’явлення ангелів: «Бо сьогодні в Давидовім місті родився для вас Спаситель, Який є Христос Господь». (Лк 2,11) Яке чудо! Народжений у Вифлеємі Безсмертний Син Божий увійшов у життя кожної людини, яка живе на землі. Він нині представляє собою єдиного в світі Спасителя людства. Через це ми молимося до нього: Спасителю світу, спаси нас!

  3. Спаси нас від великого зла, яке роздирає людство у ці перші роки третього тисячоліття! Позбав нас від воєн та військових конфліктів, що спустошують цілі регіони світу, від бича тероризму і від багатьох форм насильства, які вражають слабких і беззахисних! Спаси нас від сум’яття духу, позаяк перед нами шлях миру, справді важкий, а проте можливий, і через це конче потрібний; шлях, який завжди і всюди невідкладний, особливо в тій землі, де Ти народився, Князю Миру!

  4. І Ти, Маріє, Богородице очіку–вання і звершення, хранителько таєм–ниці Різдва, дай нам змогу пізнати в Дитині, яку тримаєш на руках, про–віщеного Спасителя, котрий несе всім надію і мир. З Тобою ми вклоняємося Йому і довірливо кажемо: ми по–требуємо Тебе, Ізбавителю людства, Тебе, який знає сподівання і сумніви наших сердець.

Прийди і будь з нами, Господи! Нехай радість твого народження сягає найдальших меж всесвіту!

Іван Павло II

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.