Різдвяне послання Блаженнішого Любомирадо вірних Української Греко-Католицької Церкви

Христос раждається!

Дорогі у Христі!

З Божою допомогою дожили ми до Христового Різдва. Час святкування цього великого християнського празника породжує в нас найприємніші та найтепліші почуття, які ми переживали від ранніх років свідомого сприйняття дійсності. Щороку знову й знову мимоволі зринають у наших думках найкращі моменти різдвяної містерії: зоря, ангельські хори на небесах, поклін пастушків, дари мудреців… Натомість темні сторінки різдвяних подій — такі як народження Ісуса у вифлеємській стайні, єхидність і жорстокість Ірода — немовби від–ходять на задній план.

Зосередження уваги виключно на світлих елементах празника Христового Різдва — це цілком природна по–ведінка людини. Бо ж справді, прихід на землю Бога, який є Добром, Правдою і Справедливістю, повинен бути для нас найщасливішою хвилиною у житті. Однак на тлі такої святості темними барвами проступають наші люд–ські вчинки, які часто перетворюють те, що повинно бути прекрасне, під–несене, найкраще у житті, — на жорстоке, холодне, небезпечне. Непривітна поведінка власників господи у Виф–леємі, які не прийняли жінку перед пологами, жорстокість Ірода з року в рік знаходять своє продовження у наших гріхах.

У різдвяний час ми з легким серцем хочемо це недобачити, стараємося про це не згадувати. І тоді зустріч з Богом у його народженні стає для нас кризою, судом, джерелом внутрі–шнього неспокою, бо ж обдурити можна себе та інших людей, але не Господа Бога.

Тож чи може людина, душа якої заплямована більшими чи меншими грі–хами, втішатися Христовим Різдвом? Так, може! Адже Христос прийшов на землю для того, щоб звільнити нас від гріха. Тому кожна людина здатна вповні відчути вагу і щастя Різдва, однак тільки за умови, що прожене зі свого серця злі думки, слова, вчинки, — що щиро і правдиво визнає свої гріхи і за них покається. Очищене серце буде найбільшим даром для Немовлятка-Христа, який народився у стайні, лежав у яслах, щоб обдаровувати нас всепрощаючою любов’ю.

Дорогі у Христі! Вітаю Вас з цим великим празником божественної самопожертви та любові до людей. Нехай це свято для кожного з нас буде сповнене радістю, надією та миром, джерелом якого є новонароджений Спаситель.

Христос раждається!

  • Любомир
Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.