Відбулася ІV Міжнародна конференція «Культура і право…»

1-2 вересня 2003 року в Любліні, на базі факультету права Люблінського католицького університету, відбулася ІV Міжнародна конференція «Культура і право: релігія та релігійна свобода в державах Центральної та Східної Європи в перспективі європейської інтеграції». Від України участь в роботі конференції взяли Преосвященний Владика Софрон Мудрий, Єпарх Івано-Франківський, та о. Роман Небожук, референт бюро УГКЦ для зв’язків з державними органами влади в м. Києві.

Доповідачами на конференції були найавторитетніші католицькі богослови, правники, спеціалісти-практики в галузі церковно-державних відносин, зокрема д-р Отто Тайзен, колишній міністр юстиції Німеччини; д-р Ганна Сухоцька, екс-прем’єр-міністр Польщі та нинішній посол Польщі в Апостольській столиці; о. д-р Юзеф Круковський, професор Люблінського католицького універси-тету; д-р Мішель Венінґер, радник Голови європейської комісії, а також предстанники Франції, Словенії, Литви, Білорусі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Німеччини. Досліджуючи дійсний стан релігійної свободи в державах Східної та Центральної Європи, доповідачі конференції відзначили, що причиною кардинальних суспільних змін в Європі було передусім прагнення людини до свободи, гідних умов життя, адже людина — Боже створіння. Натомість, акцентували промовці, побудова сучасних демократичних інституцій в країнах Європи без врахування морального фактору може призвести до нового витка нівелювання гідності особи (проблема абортів, генна інженерія).

У своїй доповіді Владика Софрон Мудрий наголосив, що з Божого провидіння Україна стала незалежною і УГКЦ своє служіння українському народові скеровує на пропагування в суспільстві християнських вартостей, відстоювання права батьків на релійне виховання дітей в загальноосвітніх школах, оздоровлення родинного життя.

Ця Міжнародна конференція «Культура і право…» мала важливе значення для процесу об’єднання зусиль християн Європи в напрямку усвідомлення європейською спільнотою свого християнського коріння, відповідальності перед Богом за пошанування гідності кожної людської особи.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.