Відійшов у вічністьВладика Іван Маргітич

Відійшов у вічність

Владика Іван Маргітич

З глибоким сумом повідомляємо, що 7 вересня 2003 року, на вісімдесят третьому році життя помер Преосвященний Владика Іван Маргітич, Єпископ Мукачівської єпархії Греко-Католицької Церкви. Владика Іван помер під час Архієрейської Божественної Літургії, яку він розпочав об 11.00 в селі Пелипець Міжгірського району Закарпатської області. Владика прибув до села для того, щоб освятити новий престол. Причина смерті — гостра серцево-судинна недостатність.

Біографія

Народився 4 лютого 1921 року у с. Боржавське Виноградівського району на Закарпатті в селянській родині. Мав двох братів і чотирьох сестер.

Під час навчання в Хустській гімназії мріяв стати місіонером в Африці чи в Азії, однак, у зв’язку з початком Другої світової війни цей намір не здійснив.

Після закінчення Хустської гімназії в 1941 року вступив до Ужгородської богословської академії. Після першого року навчання засуджений угорським окупаційним воєнним трибуналом на два роки тюрми суворого режиму за приналежність до українського підпілля.

У 1946 році в Ужгороді закінчив богословські студії. Ієрейські свячення отримав 18 серпня 1946 року (святитель — єпископ Теодор Ромжа). Був помічником пароха в м. Севлюші-Виноградові. Відтак призначений адміністратором в м. Рахові, де прослужив до 10 лютого 1949 року.

У лютому 1951 року арештований і засуджений на 25 років позбавлення волі. У вересні 1955 року був звільнений за амністією. Упродовж усього часу душпастирював у підпіллі.

10 вересня 1987 року у Львові прийняв єпископські свяченя (святитель — Владика Софрон Дмитерко). 25 січня 1991 року призначений єпископом-помічником Мукачівської єпархії і синкелом для українців Закарпаття. У зв’язку з досягненням 75-річного віку, згідно з кан. 210 § 1 Кодексу Канонів Східних Церков, Владика Іван пішов на емеритуру (пенсію).

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.