Туринська плащаниця перебуватиме в Україні до травня 2004 року

28 вересня 2003 року минув рік відтоді, як в Україну привезли копію Туринської плащаниці. Цей день, за попередньою домовленістю, мав би стати останнім днем перебування Туринської плащаниці на території нашої держави. Але зважаючи на велике зацікавлення цією реліквією наших громадян як на сході, так і на заході України керівництво Української Греко-Католицької Церкви звернулося до господаря плащаниці: настоятеля римо-католицького храму святих Симона і Олени в Мінську о. магістра Владислава Завальнюка з проханням продовжити термін її перебування в нашому краї. Отець Владислав з благословення кардинала Казимира Свьонтека погодився на те, щоб копія Туринської плащаниці залишалася в Україні до 15 травня 2004 року.

Сьогодні хочемо пригадати слова Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара із його Послання з нагоди прибуття в Україну копії Туринської плащаниці: «Хтось може вбачати у похоронному покривалі Ісуса Христа історичну пам’ятку. Інші дивитимуться на Туринську плащаницю як на святу річ, якій належить віддавати честь у врочистих богослужіннях. Обидва погляди, а особливо перший, далекі від істини. Споглядання плащаниці повинно нагадати нам про Божу любов, доказом якої є, власне, це полотнище». Сподіваємося, що саме з такою метою приходили десятки тисяч вірних спочатку до львівських храмів: в архікафедральний собор Святого Юра (УГКЦ) та архікафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці (РКЦ в Україні); відтак до київських: в Святоволодимирський собор (УПЦ КП), храм Святого Василія Великого (УГКЦ) та кафедральний храм Святого Олександра (РКЦ в Україні), — а тепер до донецьких: у кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці (УГКЦ) та кафедральний собор Святих апостолів Петра і Павла (УПЦ КП).

До Донецька копія Туринської плащаниці прибула 2 серпня. На залізничному вокзалі її зустрічали Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, та Преосвященний Владика Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський УГКЦ. До речі, наступного дня, 3 серпня 2003 року, Блаженніший Любомир, у присутності членів Синоду Києво-Галицької Митрополії, духовенства та мирян, освятив новозбудований кафедральний храм Покрови Пресвятої Богородиці (перший храм УГКЦ в Донецьку). 17 вересня 2003 року плащаницю на два тижні прийняв до себе кафедральний храм Святих апостолів Петра і Павла (УПЦ КП). Відтак Туринська плащаниця переїде до Одеси, Івано-Франківська та Луцька. Протягом лютого, березня і квітня 2004 року, поховальний покров Господа Нашого Ісуса Христа знову перебуватиме у Львові в соборі Святого Юра.

Прес-секретар

Глави УГКЦ о. Ігор Яців

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.