Для греко-католиківСербії та Чорногоріїутворено екзархат

28 серпня 2003 року Апостольська столиця повідомила, що Святіший Отець Іван Павло ІІ утворив екзархат для греко-католиків Сербії та Чорногорії з осідком у місті Руски Крстур, виокремивши його із території Крижевецької єпархії. Першим Апостольським екзархом новоутвореного екзархату призначено Преосвященного Владику Юрія Джуджара, титулярного єпископа Акраси, який до цього часу був Єпископом-помічником Мукачівської єпархії Греко-Католицької Церкви.

У Сербії та Чорногорії налічується 17 католицьких парафій східної традиції, у яких душпастирську працю провадять 16 священиків, 2 ієромонахи, 55 черниць.

Історична довідка:

У колишній Югославії душпастирську опіку над усіма греко-католиками (49 тисяч осіб станом на 1993 р.) здійснювала Крижевацька єпархія. Серед її вірних були представники кількох відмінних груп: частина етнічних сербів у Хорватії, які прийняли католицизм на поч. 17 ст., українці, що емігрували із Закарпаття в середині 18 ст., та з Галичини — на рубежі 19-20 ст., македонці, які прийняли католицизм у ХІХ ст., частина румунів у Воєводині. Після поділу Югославії на кілька самостійних держав центр єпархії опинився у Хорватії. Це й зумовило потребу встановлення самостійних юрисдикцій в інших державах: спершу апостольської візитатури у Македонії, а тепер – і адміністратури у Сербії та Чорногорії.

Новопризначений екзарх теж належав до Крижевацької єпархії – він є уродженцем Джурджієва (територія колишньої Югославії).

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.