До Львова прибув Архієпископ Віденський

30 серпня 2003 року до Львова прибув Президент Австрійської Єпископської Конференції Кардинал Крістоф Шенборн, Архієпископ Віденський. Протягом наступних кількох днів він, зокрема, взяв участь в Архієрейській Божественній Літургії в Архікафедральному соборі Святого Юра (31 серпня об 11.00), разом з Блаженнішим Любомиром освятив наріжний камінь під будову богословського факультету Українського католицького університету (1 вересня о 10.30) був присутній на відкритті меморіальної дошки в Приватному ліцею ім. Блаженного Климентія Шептицького (2 вересня о 10.30).

«Кардинал Крістоф Шенборн, — розповів Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава УГКЦ, — дуже зацікавлений станом вищої богословської освіти в Україні. Він сам є відомим богословом і тому на власні очі хоче побачити, як розвиваються богословські навчальні заклади в нашій державі. Через те разом із кардиналом приїдуть його співпрацівники, які займаються богословською освітою в Австрії».

Особливу допомогу від Австрійської Єпископської Конференції з благословення Кардинала Шенборна отримує Приватний ліцей ім. Блаженного Климентія Шептицького у Львові. За посередництвом бюро Австрійської кооперації з питань освіти, науки і культури, представництво якого відкрите у Львові, ліцеїсти отримали можливість поглибленого вивчення німецької мови (поїздки до Австрії, німецькомовні табори). Крім того, фінансову підтримку ліцею надає Управління католицьких шкіл Австрії, директором якого є д-р Хрістіне Манн. Саме тому під час відвідання Приватного ліцею ім. Блаженного Климентія Шептицького Високопреосвященний Кардинал Крістоф Шенборн та Блаженніший Любомир Кардинал Гузар відкриють пам’ятну дошку, яка назавжди буде свідчити про тісну співпарцю між Віденською і Львівською Архієпархіями.

Біографічна довідка

Народився 22 січня 1945 року в м. Скалькен (Богемія). У серпні 1945 року сім’я переїхала в Австрію. В 1963 році вступив до ордену Отців Домініканців. Вивчав філософію, психологію та богослов’я в Вальберберзі (поблизу Бонна), Реґенсбурзі, Відні та Парижі. Рукоположений на священика в 1970 році. У 1974 р. в Парижі захистив докторат. З 1975 по 1991 рр. був професором догматичного богослов’я в м. Фрібур (Швейцарія). 29 вересня 1991 р. в кафедральному соборі св. Стефана у Відні відбулася Єпископська хіротонія. З 14 вересня 1995 р. — Архієпископ Віденський. 21 лютого 1998 року отримав титул Кардинала. З липня 1998 року — Президент Єпископської Конференції Австрії. Автор численних богословських праць.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.