«Преображення у Господі»:у Львові відбулася конференція монашества УГКЦ

Богопосвячене життя перебуває у самому серці Церкви як вирішальний чинник її місії. Саме воно виявляє глибинну сутність християнського покликання. Як у минулому, так і тепер, — та і на майбутнє, богопосвячене життя є цінним даром, який допомагає Церкві і підтримує її.

У цьому можемо пересвідчитися на прикладі Української Греко-Католи-цької Церкви. Богопосвячені спіль-ноти, яких сьогодні в нашій Церкві 27 (9 чоловічих та 18 жіночих), становлять її великий духовний і моральний скарб. У час становлення Української Церкви і держави вони є Христовими свідками та своїм чернечим життям виконують важливу молитовну і місійну діяльність серед свого народу.

На поступовий розвиток згромаджень та монастирів вказує створення Патріаршої комісії у справах монашества та двох Рад вищих настоятелів інститутів богопосвяченого життя (жіночих та чоловічих). Це відбу-вається тому, що кожна спільнота відчувала і відчуває велику потребу постійної формації і оживлення монашого життя. Для того, щоб ще ефе-ктивніше здійснювати ці завдання, дослідити своє коріння, проаналізувати сучасний стан та виробити дороговкази на майбутнє, у вересні наступного року буде проведено перший в історії нашої Церкви Собор монашества УГКЦ. А 21-26 липня 2003 року, у рамках підготовки Собору, відбулася Конференція монашества УГКЦ на тему: «Преображення у Господі».

«Як християни, а особливо як монахи і монахині, — пояснює причину обрання саме такої назви с. Дія Стасюк (ЧСВВ), Голова Патріаршої комі-сії у справах монашества УГКЦ, — ми покликані до преображення, віднай-дення первісної подоби до Господа нашого Ісуса Христа. Передусім ми хочемо дослідити своє коріння, історію виникнення і розвитку монашества в Україні. Відтак проаналізувати сучасний стан. Це завдання на Конференцію. А на Соборі в 2004 році — визначити напрямки та виклики, які ставить нам Бог, Церква, народ».

Конференція монашества, у роботі якої взяли участь владики та представники всіх чернечих згромаджень і монастирів УГКЦ, розпочалася о 9.00 Архієрейською Божественною Літур-гією у храмі Пресвятої Трійці, що на вулиці Тершаківців, 11.

Після урочистого відкриття, об 11.30, розпочалися робочі засідання. Вони проходили в закритому режимі. Конференція монашества УГКЦ завершилася заключним словом Блаже-ннішого Любомира Кардинала Гузара та хресним ходом до Архікафедраль-ного собору Святого Юра.

о. Ігор Яців,

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.