На Львівському іподромі знову лунали молитви

27 червня 2001 року на Львів-ському іподромі відбулася велична Бо-жественна Літургія у візантійському обряді, яку очолював Святіший Отець Іван Павло ІІ. Під час Літургії Папа Римський проголосив блаженними 28 вірних нашої Церкви. Тоді Святіший Отець сказав: «Пам’ять про них не може бути втрачена, бо вона є бла-гословенням. Їм ми виявляємо наш подив і нашу вдячність: вони є іконою Євангелія Блаженств, яка пережита аж до пролиття крові, вони становлять знак надії для наших і прийдешніх часів. Хай їхнє свідчення не зали-шиться для вас тільки причиною для вихваляння, а радше стане запро-шенням для того, щоби їх наслі-дувати».

У другу річницю цієї знаменної для Української Церкви події, на тому ж місці було відслужено подячний Моле-бень до Пресвятої Богородиці. Головна мета органі-заторів богослужіння — допомогти українцям ще раз у пам’яті пережити ті незабутні дні, пригадати слова заохочення, розради і підтримки, які промовив Святіший Отець на нашій землі, сповнити нас рішучістю наслід-увати приклад віри наших блаженних.

Молебень очолили Преосвященний Владика Ігор Возняк, Єпископ-По-мічник Львівський (УГКЦ), та Пре-освященний Владика Мар’ян Бучек, Єпископ-Помічник Львівської Архі-дієцезії (РКЦ в Україні). На закінчення богослужіння владики звернулися до присутніх із короткими промовами. Владика Ігор сказав, що ці два роки стали роками перевірки, як ми вті-лювали слова Святішого Отця. Бла-женні, яких проголосив Римський Архієрей на цьому місці, за словами Владики Ігоря, є тими, що належать Богові і тому є щасливими. Вони показують нам, що наша ціль, наша дорога не закінчується тут на землі, а сягає неба і ми маємо можливість її осягнути.

Владика Мар’ян Бучек сказав, що ті пам’ятні знаки: хрест на іподромі, скульптура Святішого Отця на Сихові, де була зустріч з молоддю, мемо-ріальна таблиця на стіні римо-като-лицького собору Успення Пресвятої Богородиці у Львові, відкрита кілька днів тому, — створено для того, щоб ті, хто їх побачать, пригадували собі ті важливі події. Такою ж, за словами Владики Мар’яна, є і мета нашої спільної молитви.

Відтак на адресу Святішого Отця Івана Павла ІІ над іподромом зазвучало багатоголосе «Многая літа».

о. Ігор Яців,

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.