Відійшов у вічність о.-мітрат Йосиф Андріїшин

З глибоким сумом повідом-ляємо, що 22 червня 2003 року, на шістдесят п’ятому році життя, помер митрофорний про-тоієрей Йосиф Андріїшин, Голова Патрі-аршого Трибуналу Української Греко-Католицької Церкви. Ще об 11.00 о. Йосиф брав участь у недільній Божественній Літургії в Архікатедральному соборі Святого Юра, відтак пішов до свого офісу на Святоюрській горі, а о 19.00 його знайшли мертвим. Причина смерті — гостра серцево-судинна недостатність.

25 червня об 11.00 тіло покій-ного о. Йосифа було виставлено в Архікатедральному соборі Святого Юра. О 20.00 було відслужено Священичий парастас, а 26 червня о 10.00 — Заупокійну Архі-єрейську Святу Літургію.

Отця Йосифа Андріїшина поховали на Личаківському цвин-тарі у Львові.

Отець Йосиф Андріїшин народився 11 травня 1939 року у Франції в сім’ї українських емігрантів. Навчався у Папській українській малій семінарії у Люр’ї (Франція) і став першим священиком серед її ви-пускників (за той час семінарію перенесли до Кастель-Агафондо, а відтак на Віа Бочея у Римі). Крім того, деякий час перебував у школі Отців Салезіан, що на півночі Італії в провінції Кунел.

У 1958 році вступив до Папської української семінарії Святого Йосафата, де отримав у 1960 р. бакалаврат з філософії (золоту медаль йому особисто вручив Кардинал Агаджанян). У Папському уні-верситеті Урбаніанум вивчав богослов’я і отримав ліценціат з теології (1964). Студіював канонічне право у Папському інституті східних студій та отримав бакалаврат (1965), а також в Університеті Св. Павла, отримавши ліценціат (1982).

Таїнство Священства прийняв у Малій семінарії в Римі 8 вересня 1964 року. Душпастирював у Фран-ції 10 років, зокрема в Парижі та Нормандії, де організував українські школи, ансамблі та катехитичні курси. Разом з вірними вітав у Лізьє Патріарха Йосифа Сліпого. Був капеланом на СУМівських літніх таборах та у Cестер Служебниць. Брав активну участь у громадському житті і часто відвідував науковий центр НТШ у Санселі, де служив Літургії.

Відтак два роки був парохом у м. Томпсоні (Канада), де відновив парафіяльне життя. (У цьому місті о. Йосиф працював лісорубом і власним життям свідчив про Христа). Був помічником отця-пароха у церкві Покрови, та рік — у кафедральному соборі Святих Володимира і Ольги у Вінніпезі (1980-1981). Після створення Між’єпархіальної духовної семінарії о. Йосиф Анд-ріїшин став її ректором. Цю посаду він обіймав 12 років. Крім того, був викладачем канонічного права в Університеті Святого Павла та адміністратором церкви Святого Архангела Михаїла. В Університеті Святого Павла, завдяки його зусиллям, було акредитовано сім курсів зі східного богослов’я, на яких згодом постав Інститут Андрея Шептицького. Створив при семінарії велику бібліотеку, їздив до Польщі та Югославії, збирав для неї старі українські часописи. Був призначений Патріархом Йосифом Сліпим почесним Патріаршим радником. Одночасно о. Йосиф працював суддею у подружніх справах при апе-ляційному трибуналі римо-като-лицької єпархії в Оттаві.

На запрошення Блаженнішого Мирослава-Івана Кардинала Лю-бачівського у 1993 році о. Йосиф переїхав до Львова і став Головою Патріаршого Трибуналу та священнослужителем Архікатедрального собору Святого Юра. У Львові він також викладав канонічне право у Львівській духовній семінарії Святого Духа в Рудно, у Львівській богословській академії та у філії Люблінського католицького уні-верситету – Інституті вищої релі-гійної культури. Протягом двох років, раз на тиждень, викладав на курсах підвищення кваліфікації священнослужителів та давав серію лекцій пасторально-канонічного характеру для Зборівської єпархії. Упорядкував «Посібник для єпи-скопів». Належав до Комісії партикулярного права та був Головою Патріаршої комісії «Справедливість і мир», яка публікувала свої ма-теріали у часописі «Арка». Ціка-вився соціальними питаннями пост-радянської дійсності та активно допомагав бідним та здібним студентам. Мав повагу та авторитет серед духовенства та мирян.

Вічна йому пам’ять!

Прес-секретаріат

Києво-Галицької Митрополії УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.