Про відносиниСША та Ватикануна тлі розпаду СРСР

З 9 до 12 червня в Українському Католицькому Університеті з ві-зитом перебував колишній Посол Сполучених Штатів Америки до Ватикану Томас Мелейді та його дружина д-р Маргарет Мелейді. 11 червня о 16.00 д-р Томас Мелейді прочитав лекцію (англійською мо-вою) на тему «Відносини США та Ватикану».

«Томас Мелейді був Послом США у Ватикані якраз у той час, коли світ переживав великі зміни, пов’язані з розпадом Радянського Союзу. Отже, він має великий особистий досвід налагодження взаємин у «трикут-нику» Папа Іван Павло ІІ — Джордж Буш — Михайло Горбачов. В універ-ситеті він перебував з неофіційним візитом. Це означає, що його думки про зовнішню політику США теперішню і колишню не носили офіційного характеру. Однак це ніяк не применшує вартість думок та вис-новків людини із таким великим дипломатичним, науковим та сус-пільним досвідом праці», — говорить віце-ректор Українського Като-лицького Університету д-р Джефрі Вилз.

Д-р Томас Мелейді розвинув кар’єру у трьох напрямках: дип-ломатія, освіта і суспільна праця. Дипломатичні пости: Посол США в Бурунді, Посол США в Уганді, голов-ний радник делегації США в ООН та Посол США у Ватикані.

Освіта: віце-ректора Універси-тету Св. Йосифа у Філядельфії, Ректор Університету Святого Серця у Фаєрфілді (штат Коннектікут). Був радником з питань розвитку вищої освіти за президента Рейгана (пер-ший термін), викладав у кількох університетах.

Суспільна праця: автор п’ят-надцяти книжок і багатьох публі-кацій. Двадцять вісім Університетів США удостоїли його звання почес-ного доктора. П’ять держав включно із Ватиканом удостоїли його висо-ких державних нагород. Науковий ступінь Ph. D з міжнародних зв’язків, форм правління та економіки.

Прес-служба УКУ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.