Наукова експедиція місцями голодомору

У 2003 році виповнюється 70 років страшної трагедії людства —Голодомору 1933 року в Україні. Зважаючи на те, що мільйонні жертви голодомору ще належно не вшановані, не впорядковані місця їхнього поховання, Міжрегіональне громадське об’єднання «Організація патріотів України» за підтримки органів державної влади організовує наукову експедицію, в якій братимуть участь всі християнські конфесії, громадські організації, науковці з України та інших країн світу. У цій акції не беруть участі політичні партії.

Організатори експедиції ставлять собі таку мету:

впорядкувати поховання жертв голодомору;

відслужити Панахиди на місцях поховань;

вивчити віддалені наслідки голодомору і, зокрема, їх вплив на суспільно-політичні процеси в регіонах, які постраждали внаслідок голодомору;

ознайомити світову громадсь-кість з найганебнішим злочином проти людства, який мав місце в 1933 році в Україні;

консолідувати громадянське суспільство навколо трагічних сторінок нашої історії;

провести міжнародну науково-практичну конференцію «Фізичний і духовний геноцид українського народу. Методи. Проблеми. Наслідки».

Керівник експедиції п. Анна Семенюк, голова проводу Міжрегіонального об’єднання «Організація патріотів України», а серед її учасників: духівник експедиції — о. Михайло Волошин, протоігумен отців-редемптористів, референт — с. Володимира Максимів (ЧСВВ), п. Богдан Скробут, поет, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС та ін. На місцях до роботи експедиції будуть долучатися краєзнавці та науковці.

Експедиція буде відбуватися у п’ять етапів (графік і етапи експедиції додаються); перший розпочався 14 травня і тривав до 30 травня. Протягом цього часу учасники наукової експедиції проведуть роботу в чотирьох областях України: Херсонській, Миколаївській, Одеській та Вінницькій.

За повідомленням учасників експедиції, після прибуття в певну місцевість вони передусім служитимуть Панахиду та впорядковуватимуть, де цього ще не зроблено, місця масових поховань жертв голодомору. Окрім цього, будуть проводити на цих територіях аналіз смертності, народжуваності, екологічний та соціально-економічний моніторинг, обстеження населення за допомогою ультразвукової діагностики, аудіо- та відеозапис очевидців трагедії 1933 року.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.