Українській громаді в Афінах — п’ять років

Складна економічна ситуація в Україні: високий рівень безробіття, втрата соціального змісту людської праці та інші чинники — спонукали тисячі наших співгромадян податися на заробітки за кордон. Допомагаючи таким чином власним родинам, вони, жертвуючи собою, по декілька років перебувають у різних країнах Європи. Довголітня розлука з рідною домівкою, чоловіком чи жінкою, дітьми, батьками породжують тугу і смуток, біль і страждання.

У таких обставинах люди шукають захисту, поради, потіхи. Тому, як розповідають заробітчани, які вже повернулися додому, часто стається так, що ті, хто в Україні не хотіли навіть поглянути одне на одного, на чужині стають добрими приятелями. Така ситуація підштовхує також до шукання Бога, поглиблення віри, переоцінки життєвих вартостей. Люди прагнуть прийти до храму, бути у спільноті, яка рідною мовою прославляє Господа і стає місцем духовного зцілення.

П’ять років тому в Афінах, на Великдень, о.-архімандрит Сергій Келегер (ірландець за походженням) вперше відслужив Святу Літургію українською мовою та освятив паски. Відтак о. д-р Святослав Шевчук, тоді студент морального богослов’я у Римі, а сьогодні віце-ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа, заснував в Афінах українську громаду. Протягом цього часу нашими вірними опікувалися о. Ярослав Бац, о. Атанасій (грек), а останні півтора року — о. Любомир Даців.

В Афінах українська греко-католицька громада св. Миколая діє при парафії Святої Тройці (кафедральний собор Екзарха для греків-католиків візантійської традиції). Наша громада, за словами о. Любомира Даціва, досить велика. Щонеділі у Святій Літургії бере участь 300-400 осіб, у свята — понад тисячу. Після недільної Літургії біля захристії завжди довга черга людей, які чекають на розмову, пораду, хочуть поділитися своїми болями.

На днях в столиці Греції пройшли святкування 5-ліття української громади. Їх організували члени нашої громади спільно із Посольством України в Греції та Екзархією для греків-католиків. В урочистостях беруть участь Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава Української Греко-Католицької Церкви, Високопреосвященний Архієпископ Ніколас, Апостольський Нунцій в Греції, Преосвященний Владика Юліян Вороновський, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький та п. Віктор Кальник, Посол України в Греції.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.