«Держава та релігія в Ізраїлі»: семінар в УКУ

13 травня в Українському Католицькому Університеті надзвичайний та повноважний посол Ізраїлю в Україні та Молдові Анна Азарі провела семінар на тему «Держава та релігія в Ізраїлі». Захід відбувся в рамках інавгураційного року УКУ.

«Аналізуючи історію єврейсько-українських взаємин, багато дослідників схильні наводити лише трагічні моменти. Зокрема, це стосується тих істориків, котрі, описуючи життя євреїв у цій державі, концентрують увагу на погромах та участі українців в каральних акціях фашистів, — говорить в інтерв‘ю «Дзеркалу тижня» Анна Азарі, — про одвічні добросусідські відносини говорять значно менше. Тому однією із постійних акцій, які проходять під егідою посольства Ізраїлю, є присвоєння звання «Праведник народів світу» людям, що рятували євреїв під час ІІ Світової війни. Це справжній героїзм, адже стаючи на захист упосліджених, вони наражали на ризик власні родини.

Зазвичай, мова йде про звичайних скромних людей із невеликих міст та сіл. В Україні цим почесним званням нагороджено понад 1600 осіб».

Держава Ізраїль постала 14 травня 1948 року. Населення Ізраїлю зараз становить близько 6 мільйонів чоловік, серед яких приблизно 4 млн. євреїв та 1,5 млн. арабів. Свята Земля дала три світові релігії — іудаїзм, християнство та іслам. За віросповіданням, близько 83% — іудеї, мусульман — 13% та християн — 2,4. Ізраїль — держава західного взірця, але Церква не відділена від держави. Особливості та перспективи співдії релігійних та державних інституцій стали центральною темою доповіді ізраїльського амбасадора Анни Азарі.

Анна Азарі народилася в Вільнюсі 1959 року. У 1972 — репатріювала в Ізраїль, з 1983 працювала в МЗС Ізраїлю. З 1989 до 1992 року — консул Генерального консульства Ізраїлю в Сан-Франциско та Північно-західній частині Тихоокеанського узбережжя США. З 1995 до 1997 — посланець Ізраїлю в Російській федерації. З 1999 досі – надзвичайний і повноважний посол держави Ізраїль в Україні та Молдові.

Прес-служба УКУ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.