ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМИРА КАРДИНАЛА ГУЗАРА

Сьогодні все наповнилося світлом:

Небо, земля і глибини підземні.

Нехай же празнує вся вселенна

Христове Воскресіння, —

в якому ми утверджуємося.

Пасхальна Утреня

Дорогі у Христі!

Звертаюсь до Вас із щирими словами привітань з нагоди найвеличнішого свята літургійного року, — свята Великодня. Хочу розділити з Вами почуття радості, надії й подяки, якими щороку знову і знову сповнюються наші серця від усвідомлення тайни Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа.

У цей святий день я б охоче зайшов до кожного з Вас, у кожну домівку, щоб, згідно з нашою гарною давньою традицією, поділитись із Вами свяченим яйцем. Яйце — це символ життя. Великдень — це свято життя, адже Христос своєю смертю подолав всяку смерть і гріх. Чи може сьогодні наша радість бути повною, якщо ми, люди, все ще вмираємо і гріх, який є загибеллю для душі, все ще має місце у світі? Так, можемо, адже ми знаємо, що фізична смерть не є завершенням життя, а тільки переходом у кращий світ, де нема ні болю, ні печалі; і гріх вже не є для нас нездоланною перешкодою, бо завдяки Христовій смерті і Його Воскресінню ми маємо достатньо засобів для його подолання.

Ісус Христос, подолавши те, що ми найбільше боїмося: смерть і гріх, — назавжди став переможцем. Тож і кожен з нас, хто з’єднається з Ним, буде на переможному боці. За цей зв’язок з Господом промовляє запитання — «Чи з’єднуєшся з Христом?», — яке ставив нам священик під час Святого Таїнства Хрещення, і на яке ми (чи від нашого імені хресні батьки) впевнено давали ствердну відповідь. З цілого серця бажаю Вам, щоб ці слова, сказані під час Хрещення, стали гаслом нашого життя, бо ж немає нічого кращого, певнішого, як бути з Христом — запорукою нашої віри, єдиним світлом нашого життя.

Дорогі у Христі! Нехай ці кілька слів, зачитаних Вам у великодній день, замінять мій візит у Вашу домівку, нашу зустріч у Христі, і внесуть у Ваші серця почуття спокою, миру, певності та допоможуть словом і ділом стверджувати Воскресіння Ісуса Христа. Благаю Господа зіслати на Вас свою Пасхальну благодать і уділити своє благословення.

Христос воскрес!

  • ЛЮБОМИР
Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.