ЗВЕРНЕННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УПЦ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУЗ ПРИВОДУ ДІЙ В ІРАКУ

З глибокою тривогою та смутком ми довідалися про початок військових дій в Іраку. Протягом тривалого часу світова спільнота намагалася знайти шляхи мирного розв’язання кризи навколо цієї країни, але, на жаль, їй це не вдалося – почалася війна.

Війна, як така, є виявом гріха, який штовхає одну людину підіймати зброю проти іншої з метою позбавити її життя. Тому Православна Церква, пам’ятаючи слова Спасителя «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мт 5,9) завжди підтримувала миротворчу діяльність та брала в ній активну участь. І сьогодні, разом з Предстоятелями інших Помісних Православних Церков, християнськими та іншими релігійними лідерами усього світу ми закликаємо сторони палаючого конфлікту зробити все, від них залежне для того, щоб відновити мир, полегшити страждання мирного населення та загасити те протистояння, яке загрожує розповсюдитися на всю планету.

В минулому столітті людство накопичило потенціал зброї, здатний кілька разів знищити на землі все живе. Тому дуже важливо, щоб конфлікт навколо Іраку не переріс у глобальне протистояння. ХХ століття пройшло під знаком двох світових воєн та тривалого періоду так званої «холодної війни». У ХХІ столітті людство не повинно повторювати помилок минулого.

Дехто бажає надати теперішньому конфлікту релігійного забарвлення, представити його, як протистояння християнства та ісламу. Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату ми засвідчуємо, що між християнами та мусульманами не має таких розбіжностей, які б могли стати виправданням збройного протистояння.

Історія свідчить, що християни і мусульмани можуть і повинні жити в мирі, а тому ми категорично заперечуємо спроби надати військовому конфліктові в Іраку характеру міжрелігійного протистояння.

Кожен з нас може зробити свій внесок у справу миру. Наш християнський внесок — це молитва до Бога. Тому закликаємо всіх до посиленої молитви за мир на землі, за якнайшвидше припинення війни та за відвернення загрози глобального військового конфлікту.

Святий апостол Яків говорить: «Кожна людина нехай буде повільною на гнів, бо гнів людини не творить правди Божої» (Як 1,19-20). Закликаємо всіх християн прислухатися до слів слова Божого та внести свій посильний внесок у справу збереження на землі миру та примноження любові.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.