Побачив світ поетичний збірникСвятішого Отця Івана Павла II

Прес-конференції, присвячені публікації нової поетичної книжки Папи Римського Івана Павла II, відбулися у Римі і Кракові. Поезії, що увійшли до збірника «Римський триптих», були написані по-польськи і згодом перекладені на італійську, англійську, іспанську та французьку мови. Книга містить 10 невеликих поем і віршів у прозі.

Римську презентацію провів префект ватиканської Конґреґації віровчення кардинал Йозеф Рацінгер. Ключ до розуміння поезій Папи — усвідомлення глибоких взаємовідносин людини з Богом, зазначив кардинал. На деякі з нових віршів Івана Павла II надихнули славнозвісні фрески Мікеланджело у Сикстинській каплиці Ватикану, на яких великий майстер зобразив історію людства від сотворення світу.

«Римський триптих» складається з трьох частин. Перша має назву «Потоп» і присвячена роздумам про сотворення світу. Друга присвячена роздумам про книгу Буття в цілому і Божий план спасіння людства. Центральна тема третьої частини — жертвоприношення Авраама.

«Римський триптих» — перша книга поезій, підписана іменем «Кароль Войтила» відтоді як польський прелат став Папою. «Чимало людей цікавляться, чому Папа вирішив повернутися до поетичної творчості, якою захоплювався у молоді роки», — відзначив на прес-конференції італійський вчений Джованні Реале. Він нагадав, що Іван Павло II ніколи не переставав віршувати, але часто підписував свої поезії псевдонімами.

Роботу над «Римським триптихом» Папа завершив у грудні минулого року. Під час обох презентацій — римської і краківської — журналістам було роздано сигнальні примірники нової книги, яка наразі ще не надійшла у продаж.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.