Християни США мало прислухаються до закликів своїх Церков висловити негативну опінію стосовно військових дій у Перській затоці.

США

Останні опитування показують, що християни США мало прислухаються до закликів своїх Церков висловити негативну опінію стосовно військових дій у Перській затоці. Вивчення громадської думки, проведенні центром «Pew Research» щодо впливу на цю думку преси та «Pew Forum» щодо аналогічного впливу релігії, зазначає: лише 50 з понад тисячі опитаних американців визнають, що їх власний погляд на війну збігається з позицією клиру. 80% віруючих заявили, що нічого не чули про точку зору своєї релігійної деномінації, щоби мати чітку визначену думку з цього приводу.

Китай

Колишня ув’язнена китайських тюрем тібетська монахиня Нгаван Сандрол приїхала до США. Китайська влада доволила 25-річній Нгаван залишити країну через поганий стан її здоров’я: фахівці стверджують, що вона потребує лікування за кордоном. Нгаван була заарештована у 13-річному віці за участь в антикитайських виступах і провела майже 12 років у в’язниці. У жовтні 2002 року монахиня була звільнена з-під варти, це відбулося на 9 років раніше встановленого їй терміну. За словами керівника американського фонду «Дуй Хуа», який вів переговори у справі про звільнення Нгаван, після виходу з тюрми монахиня фактично утримувалась під домашнім арештом.

Тібетський уряд в екзилі привітав рішення Пекіна дозволити Нгаван Сандрол виїхати на лікування до США. «Це рішення є позитивним сигналом в той час, як ми усіма силами намагаємось налагодити діалог з проблем Тібету», — йдеться в їхній офіційній заяві. Представники Тібетського Центру прав людини і демократії також висловили схвалення у зв’язку з прибуттям черниці до США, однак скептично оцінили перспективи діалогу між керівництвом КНР і представниками Далай-Лами. Тібетські опозиціонери закликали світову громадськість «не втішатися цим прорахованим жестом китайського уряду», що його Пекін зробив тільки задля власної вигоди.

Останнім часом влада Китаю відпустила на волю багатьох дисидентів. На думку більшості оглядачів, це було пов’язано із запланованим на квітень візитом до Пекіна віце-президента США Діка Чейні.

Куба

Кубинський лідер Фідель Кастро взяв участь у відкритті нового жіночого монастиря ордену св. Бриґітти у Гавані. Монастир розташувався у старовинному палаці колоніальних часів, який монахиням було передано в дар урядом острова.

Незмінний президент Куби назвав відкриття монастиря жестом «справедливості і миру» стосовно Церкви. Освячення монастиря збіглося з п’ятою річницею історичного візиту Папи Римського Івана Павла II на Кубу. Промову Кастро транслювало національне телебачення «острова свободи». У промові-відповіді настоятелька нової обителі мати Текла Фамільєтті подякувала команданте за допомогу у справі відкриття монастиря. Кубинський лідер та ігуменя обмінялися подарунками — він нагородив матір Теклу орденом Фелікса Варели I ступеня, а вона у відповідь вручила йому знак хреста і зірки командора святої Бриґітти.

В освяченні монастиря взяли участь особистий представник Папи префект Конґреґації євангелізації народів кардинал Крещенціо Сепе і мексиканський архієпископ Хуан Сандоваль. Примас Куби архієпископ Гаванський кардинал Хайме Ортега та інші кубинські прелати участі в церемонії не брали.

Невдовзі після цієї події кубинська церковна ієрархія випустила заяву, яка стала реакцією єпископів на неправдиву інформацію, поширену деякими ЗМІ про те, що прелати начебто взяли участь в офіційному освяченні монастиря. У своїй заяві прелати «острова свободи» пояснили, чому вони відмовилися взяти участь в церемонії відкриття монастиря св. Бриґітти, на якій був присутній Фідель Кастро.

Новий монастир бриґіток у Гавані був відкритий за особистої ініціативи Кастро, представники церковної ієрархії країни не брали жодної участі в облаштуванні обителі. Кардинал Ортега поблагословив будівлю нового монастиря за кілька днів до церемонії, а акція за участю Кастро була суто політичною подією, йдеться в заяві єпископської конференції острова. Кубинські єпископи назвали почесті, виявлені на адресу Кастро під час церемонії, «надмірними і зайвими». Сьогодні, йдеться далі в документі, влада острова свободи продовжує відмовляти у в’їзних візах багатьом священикам і монахам, які мають бажання працювати на Кубі. Нетривале поліпшення становища Церкви на Кубі, яке спостерігалося безпосередньо після візиту Папи на початку 98 р., відійшло в небуття, і сьогодні Церква зазнає такої ж дискримінації, як і раніше.

Велика Британія

Понад 6 тисяч британських католиків підписали петицію, яка засуджує показ національною телекомпанією Бі-бі-сі нового мультфільма «Поуптаун» («Папське місто»), головною дійовою особою якого є Папа Римський Іван Павло II.

Власне Бі-бі-сі не бачить нічого образливого у новомі мультфільмі: «Це звичайна «офісна комедія», дія якої вібувається у Ватикані», — заявив представник телекомпанії в ітерв’ю газеті «Індепендент».

Однак, на думку авторів петиції, «Поуптаун» — це цинічна образа католиків». «Так, Папа старий і слабий, — але він один з небагатьох світових лідерів, які не бояться відкрито говорити правду, закликати до світу в ситуаціях, схожих на теперішню», — підкреслюють активісти організації, що організувала збір підписів. За словами координатора акції Кетлін Гоубл, організація розглядає можливість звернення до суду із звинуваченнями у блюзнірстві проти Бі-бі-сі, а також проти продюсерської компанії, що виготовила мультфільм.

Латвія

Лідер Партії священиків Латвії ввважає, що відмова від найвищої міри покарання в цій прибалтійській країні була передчасною, оскільки її існування змусило б багатьох злочинців замислитися перед здійсненням злодіянь. З такою заявою голова Партії священиків Ерик Якобсон виступив на сторінках преси. Як приклад він назвав, зокрема, Сингапур, де кара на смерть, хоча й нечасто, застосовується щодо наркоділлерів. Однак наявність цієї міри покарання у законодавстві країни «змушує боятися торгувати наркотиками», продовжує автор матеріалу.

На запитання, чи сумісною є кара на смерть з християнською етикою, Якобсон відповів, що його «погляди не суперечать релігії, оскільки християнство не є пацифізмом».

З травня минулого року Карний кодекс Латвійської республіки не передбачає застосування кари на смерть у мирний час. Раніше партія священиків вже пропонувала внести до закону зміни, які б передбачали дожиттєве ув’язнення для наркотроговців, що продають наркотики неповнолітнім.

Росія

На виставці «1953 рік. Між минулим і майбутнім», яка була відкрита у Москві до 50-ої річниці смерті Йосифа Сталіна і продовжує діяти зараз, представлені, зокрема, і документи, що свідчать про реакцію західних політичних і церковних кіл на смерть радянського вождя.

Так, серед інших розсекречених документів на виставці представлена неофіційна заява Ватикану від 5 березня 1953 року (20 год. 46 хв.), у якій зокрема сказано: «Один з найбільших від часу Різдва Христового переслідувач Церкви і релігії в цілому умирає.

Великий атеїст, людина, винна в нещадних переслідуваннях, що привели до смерті десятків тисяч людей на землі, наближається до кінця свого земного життя і повинна буде дати Всемогутньому відповідь за всі свої прогрішення. У цю мить не можна відчувати нічого іншого, крім жалю до людини, яка муситиме постати перед Божим судом, обтяженою такими страшними гріхами».

Експозиція, підготовлена Держархівом РФ та іншими архівними зібраннями, експонуватиметься до 11 травня.

Голландія

Британсько-голландська компанія «Юнілевер» випустила у продаж сім нових сортів морозива «Маґнум», кожен з яких носить назву одного з семи смертних гріхів. Літера «М» у слові «Маґнум» на пачках морозива з назвами «гординя», «заздрість», «ненажерство», «перелюб», «помста», «жадібність» і «лінивство» прикрашена ріжками і хвостиком, що мали б нагадувати покупцям про нечистого.

Такий незвичайний маркетинговий хід компанії «Юнілевер» викликав критику християнських організацій Голландії. Деякі релігійні діячі закликали співгромадян бойкотувати всі магазини, де продається морозиво «Маґнум».

Поза тим «Юнілевер» проводить активну рекламну кампанію своєї продукції, а перша партія «гріховного» морозива вже надійшли у продаж в ПАР та Австралії.

За даними дослідників австралійського ринку, з усіх сортів «Маґнума» на зеленому континенті найбільшою популярністю користується «гординя». Водночас австралійський рекламний ролик морозива «Маґнум» отримав одну з головних нагород минулорічного Міжнародного фестивалю реклами у Каннах.

Польща

Примас Польщі кардинал Юзеф Ґлемп висловився за вступ своєї країни до Євросоюзу. «Я вірю, що Бог бажає, щоби ми стали частиною єдиної Європи і буде погано, якщо так не станеться, — заявив прелат в інтерв’ю газеті «Жеч Посполита». — Я переконаний, що є Божа воля на те, щоби європейські народи співпрацювали після стількох воєн».

Референдум з питання про вступ Польщі у Євросоюз повинен відбутися в червні. Хоча, як показують опитування більшість поляків мають намір голосувати «за» вступ до ЄС, деякі консервативно налаштовані віруючі є противниками євроінтеґрації. Вони вважають, що вступ до єдиної Європи підірве традиційні засади суспільства і непокояться, що після вступу до ЄС Польща змушена буде легалізувати аборти, евтаназію і одностатеві шлюби.

На думку кардинала Ґлемпа, ці побоювання перебільшені. Водночас він висловив стурбованість тим, що у проекті майбутньої європейської конституції немає згадки про Бога і християнство як основу цивілізації континенту.


Прокуратура Польщі завела карну справу на журналіста Єжи Урбана, звинувачуюючи його в образливих висловлюваннях на адресу Папи Римського, яких той припустився під час минулорічного візиту Івана Павла II на батьківщину.

«Своїми висловлюваннями у журналі «Nie» («Ні») він порушив рамки дозволеної свободи слова, — заявив в інтерв’ю агентству «Рейтер» представник прокуратури. У випадку, якщо Урбана визнають винним, йому загрожує тюремне ув’язнення терміном до трьох років.

З 1981 року Урбан виконував обов’язки прес-секретаря компартії Польщі. Після падіння уряду Ярузельського почав видавати власний журнал «Nie».


Варшавські скейт-бордери бурхливо відреагували на заборону практикувати їхній вид спорту на гранітних плитах, що оточують могилу Невідомого солдата на одній з центральних площ польської столиці. Таке рішення дорожний департамент прийняв внаслідок клопотання керівника служби військових капеланів. Головний капелан Польщі Славой Глодз обґрунтовує свою позицію тим, що молодь слід виховувати в дусі поваги до загальнолюдських цінностей. «Провівши 14 років за кордоном, я можу стверджувати, що не знаю жодної країни, де б могила Невідомого солдата служила також ігровим майданчиком», — каже він.

Зі своєї сторони, молодь нарікає на те, що скоро не в місті залишиться жодного місця, де вони могли б практикувати улюблені спортивні розваги, адже в центральній частині Варшави, відбудованій після другої світової війни, практично відсутні майданчики, спеціально призначені для ігор і катання на роликах чи скейт-бордах.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.