ЗАВЕРШИВСЯ СУД НАД УБИВЦЕЮ СЕСТРИ АННИ ГЛОВИ

На початку червня 2002 року Україну облетіла інформація про зникнення монахині згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії 28-літньої сестри Анни Глови. У суботу, 1 червня, її востаннє бачили у Вінницькому храмі Покрови Пресвятої Богородиці, який розташований на вулиці Київській, 1а, що його обслуговують Отці Редемптористи. Увечері сестра не прибула на заздалегідь заплановану катехизацію і не повернулася додому. У п’ятницю, 7 червня, після майже тижневих пошуків, тіло сестри Анни було знайдено у невеликому приміщенні під дахом церкви Отців Редемптористів.

У процесі слідства був затриманий гр. Глушко Семен Костянтинович, який спочатку зізнався у скоєному злочині, а відтак, як підкреслено у вироку суду, щоб уникнути відповідальності, свою вину заперечував. Протягом п’яти місяців тривало слідство. 5 листопада відбулося перше судове засідання, а 11 лютого 2003 року було винесено вирок.

Згідно з вироком Апеляційного суду Вінницької області, Глушка С.К. визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених стт. 115 ч.2 п.9, 152 ч.4 (умисне вбивство, поєднане із зґвалтуванням; зґвалтування, що спричинили особливо важкі наслідки) КК України та засуджено на 15 років позбавлення волі.

Глушка С. К. визнано винним у наступному. 1 червня 2002 року, біля 15.00, в приміщенні церкви Пресвятої Покрови (УГКЦ), яка розташована в місті Вінниці на вулиці Київській, 1а, з метою задоволення своєї статевої пристрасті із застосуванням фізичної сили скоїв насильницький статевий акт. У процесі зґвалтування сестра Анна чинила опір. Про це свідчать результати судово-медичної експертизи.

В основу вироку покладено первісні покази Глушка С. К., який у присутності адвоката пояснив, як він скоїв зґвалтування і вбивство, протокол відтворення обстановки і обставин події, де Глушко С. К. також у присутності свого адвоката детально розповів і показував, яким чином він скоїв злочин.

Сестра Анна (Іванна) Глова народилася 6 липня 1974 року в місті Львові. Після здобуття середньої освіти, 29 липня 1990 року вступила до згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Перші обіти склала в 1993 році, а довічні – 27 серпня 2001 року.

З 1999 року проживала у місті Вінниці Києво-Вишгородського Екзархату УГКЦ. Протягом свого перебування у Вінниці сестра Анна працювала з молоддю, катехизувала, трудилася у реабілітаційному центрі для неповносправних.

Преподобну сестру Анну Глову поховали у Малехові, поблизу Львова, поряд з багатьма іншими монахинями згромадження Сестер Служебниць.

Прес-служба УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.