Ватикан дав згоду на перше в історіїкопіювання «Пієти» Мікеланджело

Досі, протягом 500 років, які минули від часу її створення, скульптурна група «Пієта» в єдиному на цілий світ оригінальному варіанті зберігалася у соборі св. Петра в Римі — основному храмі католицької Церкви, купол якої також спроектував і розписав Мікеланджело Буонарротті — один з трьох метрів італійського Відродження.

Цього року минає 500 років відтоді, як «Пієта» Мікеланджело — мармурова скульптура Богоматері, яка оплакує знятого з хреста Ісуса, — була пред-ставлена у церкві. Весь цей час вона зберігалася у правій наві центральної Ватиканської базиліки. Лише в 1972 році (після того, як психічно неврівноважений художник Ласло Тот завдав їй пошкоджень молотком) ретельно відреставрована «Пієта» була поміщена за куленепробивним склом.

На честь півтисячного ювілею славнозвісної статуї, її — вперше в історії — було вирішено скопіювати. Ексклюзивний дозвіл Ватикану на копіювання отримали американські ливарники.

За право на виготовлення копій шедевру змагалось чимало майстерень з європейських країн і США, однак Римський Престол віддав перевагу флоридській артілі «Американ Броунз». Очікується, що «Американ Броунз» виготовить 3 тисячі бронзових погрудь Мадонни з «Пієти». На перші 100 екземплярів буде встановлена ціна 15 тисяч доларів США, решта коштуватимуть по 20 тисяч кожен.

Ще одна тисяча копій буде виготовлена зі срібла і 25 екземплярів — з чистого золота. Вартість золотих статуй оцінюється в 2 млн. доларів. Кожен, хто придбає копію «Пієти», отримає сертифікат, який підтверджує оригінальність виробу. Покупцям погрудь також буде надано можливість здійснити безоплатну приватну екскурсію музеями і скарбницями Ватикану. Частина виручених від продажу коштів піде на утримання і реставрацію предметів мистецтва, що перебувають у власності Ватикану. Вибір Римського Престолу впав на «Американ Броунз», тому що флорид-ська артіль використовує традиційні технології лиття, відомі з найдавніших часів. Майстри з Флориди ко-ристуватимуться під час роботи восковими моделями голови Мадонни. Над копіями фрагменту «Пієти» працюватимуть 30 майстрів-ливарників протягом двох місяців. У випадку вдалого завершення проекту «Американ Броунз» розпочне виготовлення копій усієї скульптурної групи «Пієта». «Пієта» — перший відомий скульптурний твір Мікеланджело (майстер створив композицію у віці 26 років) і єдина робота, яку художник підписав.

З.К.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.