У Ватикані пройшов міжнародний симпозіум «Духовні ресурси релігій для світу»…

Ватикан

У Ватикані пройшов міжнародний симпозіум «Духовні ресурси релігій для світу», організований Папською радою з міжрелігійного діалогу. У симпозіумі взяли участь лідери християнських, мусульманських, буддистських, сикхських, джайнських, індуїстських та зороастрійських спільнот з різних країн світу.

Як заявив в інтерв’ю один з учасників симпозіуму архієпископ Вашингтонський Теодор Маккаррік, головне в заходах, схожих на даний симпозіум — те, що представники різних релігій повинні випрацювати для себе спільну мету — мир і братерство всіх людей.

«Передусім ми повинні переконатися в тому, що правильно розуміємо священні тексти. У священних книгах будь-якої релігії зафіксовані засади миру і любові. Жодна з релігій не закликає до війни в ім’я Бога», — зазначає архієпископ. На його переконання, різні релігійні спільноти повинні налагоджувати співпрацю у справі боротьби за мир і спільно вимагати миру і справедливості від урядів.

Сербія-Ватикан

Делегація Сербської Православної Церкви відвідала Ватикан з офіційним візитом.

Делегацію з п’яти архієреїв очолив митрополит Чорногорський і Приморський Амфілохій.

За 6 днів перебування у Ватикані представники Сербської Православної Церкви зустрілися з Папою Римським Іваном Павлом II, провели переговори з префектом Конґреґації віровчення кардиналом Йозефом Рацінгером та іншими офіційними особами.

Візит сербської делегації — це нова конкретна відповідь християн на заклик до єдності, йдеться в офіційній заяві ватиканської ради сприяння християнській єдності.

Керівник Ради, кардинал Вальтер Каспер здійснив офіційний візит до Сербії у травні 2002 року.

Ватикан-Греція

Президент Папської ради сприяння християнській єдності кардинал Вальтер Каспер відвідав Грецію. Візит кардинала відбувався на особисте запрошення керівника Елладської Православної Церкви архієпископа Христодула.

Офіційні особи Ватикану розцінюють це запрошення як знак «багатообіцяючого розвитку». Взаємовідносини між ієрархіями Елладської Православної Церкви і Римським Престолом залишались «прохолодними» аж до візиту Папи Івана Павла II у Грецію в травні 2001 року.

Чимало православних єпископів тоді висловлювались проти прибуття Папи до країни. Однак після цього візиту взаємовідносини дещо поліпшились, і у березні минулого року делегація представників Елладської Православної Церкви відвідала Ватикан з офіційним візитом.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.