Головна пам’ятка Ріо-де-Жанейро — статуя Христа-Ізбавителя — стала більш доступною для туристів…

Бразилія

Головна пам’ятка Ріо-де-Жанейро — статуя Христа-Ізбавителя — стала більш доступною для туристів — тепер до неї можна дійти не лише, подолавши 222 сходинки, але й піднявшись на ліфті або ескалаторі.

«Нові конструкції допоможуть відвідати найкрасивішу пам’ятку нашого міста тим, хто не має змоги віднятися на гору пішки», — заявив під час церемонії освячення архієпископ Ріо-де-Жанейро Евсебіу Шайд.

Спорудження трьох ліфтів тривало три роки і обійшлося міській адміністрації в майже 2 млн. доларів США.

Велична статуя Христа, Який руками немов обіймає усе місто, була зведена на пагорбі Корвокадо 1931 р. (скульптор Поль Ландовскі). Відтоді статуя двічі піддавалась реставрації: 1980 р. незадовго перед першим візитом Папи Римського до Ріо, і в 1990 р., коли на горі була встановлена система підсвітки.

Протягом багатьох років гора, на якій стоїть статуя, була найпопулярнішим серед туристів місцем у всій Бразилії. Однак останнім часом відвідуваність пам’ятки почала падати: за 2002 рік статую відвідали лише 600 тисяч людей, що удвічі менше за аналогічний показник десятирічної давності.

На думку міських властей, число туристів скоротилося через важкість сходження на гору, де стоїть статуя. Очікується, що після запуску ескалаторів і ліфтів число відвідувачів зросте утричі.


Президент Бразилії Луїс Ігнасіу ді Сілва призначив одним із членів Національної продовольчої ради католицького єпископа. Раніше президент зробив своїм радником із соціальних питань ще одного служителя Церкви — домініканського монаха Лібаніу Крістіу.

Єпископ міста Дуке-де-Кашіас Мауру Мореллі є одним із авторів програми по боротьбі з голодом, яку зараз починає втілювати в життя бразильське керівництво — бідним сім’я роздаватимуть продовольчі картки.

Згідно з деякими статитичними дослідженнями, близько 40 млн. бразильців перебувають сьогодні за межею бідності.

Угорщина

Християнські Церкви Угорщини піддали різкій критиці ріел-шоу «Старший брат». За словами релігійних лідерів, роблячи приватне життя легкодоступним для публіки, ця передача (аналог російської телепрограми «За склом») призводить до руйнування моральних цінностей, особливо серед молоді.

Церковні діячі закликали батьків охороняти своїх дітей перед програмами, що належать до категорії «реальне шоу», де дійові особи поміщені у замкнене середовище під прицілом відеокамер. «Такі програми сильно травмують нормальні моральні почуття людини і представляють загрозу для молоді», — йдеться у міжцерковній декларації, яку підписали єпископ Реформатської Церкви Густав Большкеї, єпископ-президент Євангелічної Лютеранської Церкви Бела Гарматі та голова католицької єпископськї конференції Угорщини Іштван Серегелі. За словами церковних лідерів, продукування програм на зразок ріел-шоу «Старший брат» свідчить, що керівництво телеканалів не хвилює нічого, крім приваблювання до екранів максимальної аудиторії.

Програма «Старший брат» розпочалася в 1999 році у Голландії і згодом — у різних національних версіях — поширилась на інші країни світу.

Велика Британія

За останні 50 років Велика Британія стала по суті язичницькою країною, хоча в житті багатьох людей все ще залишається місце для духовності, переконаний архієпископ Вестмінстерський кардинал Кормак Мерфі-О’Коннор.

Таку заяву прелат зробив в інтерв’ю газеті «Дейлі Телеграф». «Значення християнської культури для нашої країни скоротилося, з християнської точки зору Британія — дуже язичницька країна. Поза тим, люди не заперечують релігію як таку, не заперечують існування Бога та духовних сторін свого характеру», — заявив прелат.

Водночас соціологи, які нещодавно проводили опитування серед громадян розвинутих країнах з метою визначення міри їх зацікавлення духовним життям, підкреслють, що в Англії відсоток людей, у житті яких релігія займає важливе місце, є найвищим у Європі.


Християнам не слід остерігатися язичництва і чаклунства, вважає англіканський священик Річард Томас, директор відділу комунікацій Оксфордської єпархії, який кілька останніх місяців присвятив вивченню сучасного язичницького культу Вікка і неодноразово відвідував зібрання його послідовників. Культ Вікка священик досліджував у рамках своєї роботи для отримання ступеня магістра за так званою «Ламбетською системою», тобто за рахунок гранта, наданого фондом глави Церкви Англії — архієпископа Кентерберійського. Працю Томаса підтримував і його безпосередній начальник, єпископ Окфордський Річард Гарріс. На думку Томаса, суть релігії Вікка полягає в тому, щоб «викликаючи духів природи, впливати на життя інших людей, не завдаючи їм при цьому шкоди». Християнські молитви часто також покликані вплинути на ту чи іншу людину, продовжує Томас і заявляє, що між його священичим служінням і дослідженнями язичництва немає жодної суперечності.

Поза тим деякі вищі церковні сановники Англії вже віддавна б’ють на сполох у зв’язку з поширенням захоплення різними формам язичництва і чаклунства на Британських островах. Так, згідно з нещодавньою заявою архієпископа Вестмінстерського Кормака Мерфі-О’Коннора, за останні 50 років Велика Британія стала по суті язичницькою країною.


Палата єпископів Церкви Англії опублікувала указ про обов’язкове анкетування тих віруючих, які бажають повторно одружитися. Відтепер розлучені кандидати на новий шлюб повинні будуть відповісти на відверті запитання анкети щодо стосунків з колишнім чоловіком чи дружиною і обставин розлучення. «Обговорюючи з парафіяльним священиком Ваше можливе одруження Ви повинні будете чесно і відкрито відповісти на запитання про Ваше минуле, плани на майбутнє та розуміння шлюбу». Шанси отримати церковне освячення шлюбу є невисокими для тих англіканців, які розлучалися більше, ніж один раз, оскільки «Церква не може підтримати серійну моногамію», — йдеться у спеціальній інструкції.

Генеральний Синод Церкви Англії у листопаді минулого року формально дозволив розлученим одружуватися вдруге.


Проведений у 2001 р. перепис населення у Великій Британії свідчить про те, що іслам став другою за чисельністю релігією Англії та Уельсу. Згідно з офіційною статистикою, у цих двох частинах Об’єднаного Королівства його сповідують 1,5 млн. людей (дані стосовно Північної Ірландії та Шотландії ще не опубліковані). Християнами в ході перепису назвали себе близько 72% респондентів.

Поза тим, за інформацією газети «Мюзлім ньюс» («Мусульманські новини»), число мусульман в Англії насправді сягає майже двох мільйонів, а показник у півтора мільйона був вирахуваний по тому факту, що запитання про релігійну приналежність було факультативним під час перепису.

Перепис населення також показав, що число одружених пар у Британії неухильно скорочується і охоплює лише 51% дорослого населеня, в той час як 30 років тому вони становили 68%. І навпаки — збільшилося число неодружених людей, що мають дітей: до цієї категорії належить майже кожен десятий мешканець Об’єднаного Королівства.

Бельгія (Брюссель)-Греція

Європарламент звернувся до уряду Греції з вимогою дозволити відвідання гори Афон жінкам. Такі вимоги неодноразово звучали на сесіях Європарламенту. Парламент також прийняв резолюцію, в якій закликав уряд Греції скасувати декрет від 1050 року, що забороняє вступ на територію чернечої республіки жінкам та дітям. Згідно з резолюцією, цей декрет суперечить засаді рівноправ’я статей і законодавству Євросоюзу, а також принципу свободи пересування громадян. Слід зауважити, що грецький уряд критично оцінив згадану вимогу. Офіційно гора Афон є «приватною власністю» Константинопольського патріархату».

Як очікується, до 2006 року на реставрацію монастирів Афона зі скарбниці Євросоюзу і Греції буде виділено близько 150 млн. євро.

Швейцарія-Ізраїль

Вперше після свого переїзду у Єрусалим (в жовтні минулого року) дав інтерв’ю для преси колишній архієпископ Міланський кардинал Карло Марія Мартіні, якого тривалий час вважали одним з найвірогідніших наступників Івана Павла II на папському престолі.

Як заявив сам прелат в інтерв’ю швейцарській газеті «Джорнале дель пополо», він проводить час «у молитві і праці над рукописами», готуючись написати коментарі до другого послання святого Петра. «Мені дуже добре тут, хоча є деякі труднощі, пов’язані з війною», — розповідає кардинал. — Я намагаюсь не ставати на бік жодної зі сторін конфлікту, молюся за всіх і прагну всіх зрозуміти».

До свого призначення на Міланську кафедру у 1980 році Мартіні очолював Біблійний інститут в Римі. У якості керівника інститутут він часто відвідував Єрусалим, куди вирішив повернутися після виходу на спочинок. У червні 2002 року Папа Іван Павло II прийняв відставку Мартіні з посади архієпископа Міланського. У жовтні кардинал переїхав до Єрусалима.

Китай

У 2001 році 287 тисяч людей наклали на себе руки і понад 2 мільйони вчинили спробу самогубства у Китаї — відповідно до кількості населення країни це число майже у 2,5 рази перевищує середній світовий показник. За даними пекінського Центру досліджень і попередження самогубств, Китай рівно ж є єдиною країною в світі, де жінки частіше накладають на себе руки, аніж чоловіки: в середньому число самогубств серед жінок на 25% перевищує той самий показник серед чоловіків. Якщо загалом самогубство становить п’яту за чисельністю причину смертності у Китаї, то серед вікової категорії 15-35 років воно як фактор смертності стоїть на першому місці.

Феномен жіночого суїциду пояснюється, на думку деяких експертів, тим, що заглиблені в себе і залежні від емоцій китаянки можуть більшою мірою, ніж чоловіки, зазнавати тиску на робочому місці, до того ж піддаватися дискримінації за статевою ознакою.

У 1999 дослідження Всесвітньої організації здоров’я показали, що попередження самогубств повинні стати об’єктом позачасової глобальної політики. Що стосується Китаю, то вже в березні в цій країні відкриється безкоштовна цілодобова телефонна лінія моральної підтримки для потенційних самогубців, а також рідних і близьких тих людей, що вже звели рахунок з життям. Очікується, що завдяки цим заходам протягом восьми років вдасться скоротити число самогубств на 20%.

На думку китайських християн, свій вагомий внесок у цю справу може зробити і Церква, один з прямих обов’язків якої — проголошення першорядної цінності людського життя.

Канада

Керівництво канадської єпархії Сен-Жером (провінція Квебек) оголосило про визнання недійсним хрещення майже трьохсот дітей.

Таке рішення викликане тим, що обряд хрещення проводився не в цілковитій відповідності до канонів. Як повідомляє публікація в газеті «Глоб енд Мейл», починаючи з 1991 року, жінка, яка здійснювала обряд хрещення у парафіяльній церкві, розпоряджалася, щоб святу воду на голівки немовлят лили батьки, в той час як вона сама виголошувала тексти належних молитов. Згідно з канонами, обидві дії повинна чинити одна й та ж людина.

Порушення в обряді було помічене ще в 1996 році «пильною бабусею» немовляти, над яким здійснювали обряд хрещення. Про відхилення від норми стало відомо керівництву єпархії, яке прийняло рішення повторно охрестити дітей зі згаданої вище парафії.

Латвія

У найбільшому храмі Риги — Домському соборі — відбулося урочисте богослужіння в пам’ять про тих, хто загинув під час барикад взимку 1991 року. Як відомо, в ті дні, 12 років тому, радянські війська зробили спробу захопити будівлю Верховної ради Литовської республіки. У відповідь на це Народний фронт сусідньої Латвії звернувся до народу із закликом будувати барикади і не допустити військових на стратегічно важливі об’єкти. Події розвивалися стрімко. По цілій Ризі були зафіксовані перестрілки, в результаті яких загинули люди, серед них — міліціонери, оператори телебачення, школярі. В пам’ять про загиблих у ті дні, а також всіх захисників незалежності і було проведено Богослужіння у Домському соборі.

Під час служби священик Гунтіс Калме говорив про духовні цінності, «які спонукали тоді людей збиратися, щоб забезпечити захист незалежності». У богослужінні взяли участь колишній голова Народного фронту Латвії Дайніс Іванс, представники парламенту та уряду, а також посли США, Канади, Німеччини. Після Богослужіння всі учасники зібралися на Домській площі біля символічної ватри.

Естонія

XIV Всесвітня конференція капеланів — військових священиків, у якій взяли участь понад сто делегатів з 35 країн світу, пройшла у Таллінні. За словами генерального капелана Сил оборони Естонії підполковника Тиніса Ниммика, рішення довірити Естонії проведеня конференції міжнародного рівня свідчить про ставлення до цієї прибалтійської країни як до серйозного партнера.

Основною темою конференції вважається формація і праця капеланів в умовах епохи тероризму. Учасники зустрічі обмінялися робочою інформацією і обоворили можливості співробітництва.

Перша міжнародна конференція капеланів пройшла у 1990 році у Штутгарті (Німеччина). Наступні форуми військових священиків проходили в Італії, Угорщині, Швеції, Польщі, Норвегії, Чехії, Люксембурзі, Австрії, Швейцарії, Франції та Великій Британії.

З.К.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.