Християнські Церкви Румунії привітали анулювання проекту «Парк Дракули» у Трансильванії

Проект вартістю 32 млн. доларів, який отримав свого часу схвалення на найвищому державному рівні, був покликаний сприяти зростанню зацікавлення західних туристів до батьківщини легендарного трансильванського вапмпіра і притягувати щороку понад мільйон відвідувачів до Сіґішоари — мальовничого середньовічного міста у Трансильванії, яке входить до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Від самого початку православна, католицька і лютеранська Церкви Румунії виступали проти суперпроекту, який, за їх словами, лише роздмухуватиме зацікавленя окультними науками і порушуватиме спокій міста.

Проти створення «Парку Дракули» виступали і організації захисту довкілля, які закликали знайти краще застосування для природних, історичних та сільськогосподарських ресурсів регіону і зазначали, що сприяння розвитку такого типу дозвілля, яке ґрунтується на жорстокості, окультизмі та вампіризмі, ставить під загрозу загальновизнані християнські і людські цінності.

Поза тим, у листопаді минулого року почалися підготовчі роботи щодо облаштування велетенського (на 120 гектарах) парку, але вже на початку ц.р. економісти, що провели на прохання властей спецільні фінансові підрахунки, рекомендували розташувати цей парк в іншому місці.

Проте Церкви застерігають і проти перенесення парку де-інде. За їх словами, міф про Дракулу, народжений в уяві ірландського письменника Брема Стокера, не має нічого спільного ні з румунським народом, ані з його історією та духовністю.

«В Румунії є чудові місця, їх і потрібно експлуатувати, щоб привабити туристів, не вдаючись до негативних фабрикацій, які б зачіпали моральні цінності і збурювали молодь», — зазначає речник православної патріархії у Бухаресті Костел Стоїца.

В інтерв’ю для західних агентств православний служитель нагадав, що образ реального румунського шляхтича Влада Тепеса через поширену легенду про Дракулу зазнав «грубої деформації». Цей шляхтич став прототипом персонажу Дракули, якого ірландський письменник Брем Стокер ввів у літературу у 1897 році. Реальний Влад Тепес, управитель Валахської провінції, жив у 15 столітті. Він був відомий винятковою жорстокістю як стосовно полонених, так і щодо свавільної шляхти та православного духовенства. Через те, що він входив до військового ордену Дракона, який боровся проти турків, його самого називали Дракулою, дослівно Драконом. Влад Дракула відомий також тим, що доклав зусиль для укріплення Бухареста — майбутньої румунської столиці.

Православна Церква Румунії не має офіційної точки зору стосовно Тепеса, підкреслив Костел Стоїца. Однак, незважаючи на свою жорстокість, цей історичний персонаж трактується румунськими істориками радше позитивно, оскільки він протистояв закордонним нападникам і об’єднав Валахію, з якої, власне, і почалася структуризація майбутньої румунської держави.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.