ПАМ’ЯТІ ОТЦЯ ВЕРЕНФРІДА ВАН СТРААТЕНА

17 січня 2003 року Церква Христова святкувала дев’яностолітній ювілей «утішителя безчисленної кількості скорботних людей» о. Веренфріда ван Страатена. А вже 31 січня світ облетіла сумна звістка про те, що о. Веренфрід помер. Померла людина, яка своєю щирістю, енергійністю, мовою, переконаннями, вірою та ентузіазмом робила багатих боржниками тих, хто не має нічого.

Народився о. Веренфрід ван Страатен у 1913 році в Мідрехті (Голландія), вивчав класичну філософію і в 1934 році вступив до фламандського монастиря отців премонстратензіан, в місті Тонжерло. У 1947 році, в час післявоєнного хаосу, страхіття якого неможливо описати, отець Веренфрід став допомагати бідним, обездоленим, переслідуваним. Він заснував організацію «Церква в потребі», яка займалася допомогою священикам Сходу, а з 1984 року стала загальноцерковним громадським об’єднанням папського права. Завдяки своїм проповідям отець збирав значні матеріальні засоби, які допомагали подолати нужду багатьом людям: з Африки, Азії, із-за «залізної завіси» — з усіх-усюд до нього доходив клич про допомогу.

«Суть мого покликання, — писав о. Веренфрід у вступі до своєї книжки «Де Бог плаче», — це не роздавання сала німецьким вигнанцям, не купівля транспортних засобів для «священиків з наплечниками», не трансляція радіопередач з метою релігійного просвітництва в Латинській Америці, не видавання книжок для переслідуваних католиків, що жили за «залізною завісою», не впорядкування шкільних капличок у В’єтнамі, і навіть не пересилання дарунків «заручникам Сибіру». Суть мого покликання полягає в тому, що там, де плаче Господь, я маю витирати Його сльози. Зрозуміло, що Бог не плаче в небі, де Він існує в недосяжному світлі та вічно втішається своїм безмежним щастям. Бог плаче на землі. Його сльози ллються безконечним потоком по божественному обличчі Ісуса, який є Одне з Небесним Отцем. На землі, однак, Він живе у найменшому з Його людей — Він страждає, голодує, Його переслідують. Сльози вбогих — це сльози Ісуса, бо Він один із них. І сльози Ісуса — це сльози Божі».

Похорон о. Веренфріда ван Страатена відбудеться 7 лютого. У цей день у храмі м. Лімбурґа об 11.00 розпочнеться Архієрейська Божественна Літургія, яку відслужить кардинал Даріо Кастрійон Гойос. Отця Веренфріда поховають в містечку Кеніґштайні, яке розташоване поблизу Франкфурта. Перед захороненням тіла покійного буде відслужено коротке заупокійне богослужіння. На знак особливої вдячності за постійну увагу до потреб Української Греко-Католицької Церкви, як за часи підпілля, так і в наші дні, о. д-р Іван Дацько відслужить панахиду за упокій душі о. Веренфріда українською мовою.

Просимо про молитву за спочилого раба Божого ієрея Веренфріда ван Страатена.

І. Я.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.