ЗВЕРНЕННЯ БЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМИРА КАРДИНАЛА ГУЗАРА ДО ВІРНИХ НА РІЗДВО ХРИСТОВЕ

Христос Раждається!

Дорогі у Христі!

З Божою допомогою дожили ми до празника Христового Різдва і Нового 2003 року. Підношу до Господа свої молитви і Вас запрошую молитися, щоб ці святкування пройшли для нас радісно, щоб ми відчули святість, яка виявляється у величній події народження Ісуса Христа, і пронесли її через весь наступний рік.

Користуючись нагодою, бажаю звернутися до Вас усіх, висловити Вам мої щирі побажання та поділитись із Вами деякими думками, які з’являються у зв’язку з цими двома датами.

Христове Різдво — це, хоч не найбільше, проте найулюбленіше для нас свято в літургійному році. Та, на жаль, часто наше розуміння значення цього празника є викривлене. Ми любимо Різдво передусім за те, що воно дає нам нагоду втекти від щоденних справ, згадати безтурботне дитинство, сповнене сміхом та піснями. Подія народження Ісуса Христа, Єдинородного Божого Сина, описана у Святому Письмі та овіяна різними легендами і прастарими звичаями, створює атмосферу ідилії, яка насправді далека від реальності. Ми не усвідомлюємо вповні всієї величі Воплочення Другої Особи Пресвятої Трійці, Ісуса Христа, який приймає тягар людського життя, знаючи, що входить у світ, де гріх відіграє велику роль. Він приходить на землю не для того, щоб забавити, розвеселити людину, а щоб спасти її, вирвати із лабет диявола та смерті й повернути до Небесного Отця.

Усвідомлення цього аспекту приходу Ісуса Христа породжує запитання: що ж спонукало Його прийти? Відповідь проста. Все, що робить Господь, має одну-єдину підставу і причину — любов. Різдвяний час повинен стати для нас нагодою, щоб зрозуміти цю правду і зробити для себе висновок, що всі наші думки, рішення, дії: починаючи від зачаття нового життя, народження, виховання дитини і закінчуючи різними проявами нашого зрілого життя — повинні мати ту саму підставу. В усіх сферах людської діяльності: науці, культурі, політиці, економіці — любов, бажання ближньому добра повинні стати домінантним елементом. Люди, які звертають свій погляд лише у бік земного добра і зосереджуються на власній вигоді, насміхаються з таких думок, вважають їх дітвацькими, незрілими, нереалістичними — тому в нашому світі панує така суєта.

Нехай Христове Різдво буде для нас нагодою стати віч-на-віч з жорстокою дійсністю неправди та несправедливості і запитати самих себе: а що — далі? Те, що ми відчуємо і зрозуміємо в цей відповідальний момент, бачив і вповні усвідомлював Єдинородний Божий Син, коли народився людиною. Ісус Христос не вжахнувся, не відступив, бо, як Бог, краще, ніж ми, знав, що тільки любов, бажання добра ближньому може врятувати світ.

Дорогі у Христі, пропонуючи Вам ці роздуми про Різдво, хочу згадати про другий важливий період, який розпочнеться цим святим празником, — Рік Родини, проголошений нашою Церквою і міжнародною організацією ЮНЕСКО.

Тема родинного життя була актуальною від початку існування людського роду, а в наш час потребує особливої уваги. Між’єпархіальна комісія у справах сім’ї підготувала велику програму, частина якої буде стосуватись цього року, а інші її пункти матимуть продовження в майбутніх роках. Мета цієї програми — поглибити усвідомлення святості і величі родинного життя, підтримати все, що добре та здорове, і допомогти подолати те, що перешкоджає нормальним родинним відносинам. Важливо, щоб ця діяльність — зокрема відповідна підготовка до подружнього життя, опіка над молодими сім’ями, навчання про християнську родину — стала частиною нашого церковного і народного життя на довгі роки.

Додам, що цей рік повинен взяти до уваги не тільки подружню пару, але родину в дуже широкому значенні того слова — батьківщину, підкреслити на кожному рівні лояльність і відповідальність, яка повинна характеризувати кожного її члена.

Протягом Року Родини звернемо свій погляд на дві родини, які Святе Письмо і церковне передання подають нам як приклад родинного життя. Про першу, усім нам відому, нагадує різдвяний час — це Пресвята родина: Обручник Йосиф, Марія та Дитя Ісус. Крім цієї, хочемо звернути увагу на ще одну сім’ю: Пречисту Діву Марію та її батьків Якима і Анну. Власне цією родиною послужився Господь, щоб з неї вибрати Матір для свого Єдинородного Сина.

Як я вже згадував, Рік Родини розпочнемо Христовим Різдвом і особливо відзначатимемо другий день свят — празник Собору Пресвятої Богородиці – і першу неділю після Різдва — день, коли згадуємо рідню Ісуса Христа. Наша молитва за те, щоб цей рік приніс багато благодатей в родинні відносини в їх вужчому і ширшому значенні.

Усім Вам, Дорогі у Христі, ще раз бажаю, щоб святкування світлого празника Христового Різдва стало для Вас гарним початком наступного року, під час якого Ви утвердитеся у вірі, а Ваше серце сповниться надією і радістю.

Христос Раждається!

Благословення Господнє на Вас!

  • ЛЮБОМИР
Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.