У ЛЬВОВІ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ УКРАЇНСЬКИХ ПЛАЩАНИЦЬ

Третій місяць минає від того дня, коли до Львова було привезено копію Туринської Плащаниці. Три мільйони вірних вже прийшли до Архікафедрального собору Святого Юра і віддали шану цій реліквії. На цей день у контексті цієї історичної події відбулося багато різних заходів.

14 грудня 2002 року сталася ще одна подія, безпосередньо пов’язана з прибуттям в Україну копії Туринської Плащаниці. О 15:00 у залах Львівської галереї мистецтв (вул. Стефаника, 3) було відкрито виставку під назвою «Українська плащаниця із збірки Львівської галереї мистецтв». У відкритті виставки взяли участь Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава Української Греко-Католицької Церкви, о.-мітр. Роман Кравчик, голова Організаційного комітету з прибуття в Україну копії Туринської Плащаниці, інтелігенція нашого міста. У короткій інформаційній публікації організатори виставки зазначають: може видатись дивним те, що у ці Різдвяні дні оглядаємо виставку плащаниць. Але це не результат нашого невігластва, а відгук на величну подію, якою стало прибуття до Львова копії Туринської Плащаниці.

У вступному слові директор Львівської галереї мистецтв п. Борис Возницький розповів, що галерея володіє прекрасною збіркою плащаниць, врятованих від знищення. Це плащаниці з різних сіл Галичини, різного часу і стану збереження, створені невідомими майстрами, народними і професійними. Деякі з них дуже пошкоджені і потребують довготривалого відновлення, та всі вони несуть на собі печать Божої присутності.

Відтак зі словом до присутніх звернувся Блаженніший Любомир. Він наголосив, що плащаниці — це насамперед не мистецькі, а молитовні твори. Три мільйони вірних, які прийшли до Туринської Плащаниці і мільярди тих, які протягом століть приходять у Велику П’ятницю до плащаниці у своїх храмах, підтверджують цю правду. «Коли дивимось на плащаницю, — продовжив Глава УГКЦ, — розуміємо, що це є частина нашої духовності, яку неможливо затерти». На завершення промови Блаженніший Любомир подякував організаторам виставки за те, що нею підкреслюють особливе набоженство нашого народу до розіп’ятого Христа. З короткими промовами виступили також п. Василь Откович, п. Іван Гречко та п. Ігор Калинець. Всі вони наголошували на значущості цієї події, яка стає ще одним прикладом глибокої побожності нашого народу.

Експозиція українських плащаниць відкрита для загального огляду.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.