Папа Римський Іван Павло II звернувся до кардинала Анджело Содано…

Папа Римський Іван Павло II звернувся до кардинала Анджело Содано з проханням не залишати пост державного секретаря Ватикану. Незадовго перед тим кардинал Содано, якому виповнилось 75 років, подав Папі прохання про відставку у відповідності до приписів канонічного права. Анджело Содано очолює уряд і зовніш-ньополітичне відомство Ватикану з 1990 року, коли він заступив на цій посаді кардинала Агостіно Казаролі. В інтерв’ю провідній італійській газеті «Кор’єрре делла сера» кардинал Содано розповів про найяскравіші моменти свого служіння, а також назвав основні завдання, які стоять сьогодні перед державним секретаріатом Ватикану. На думку кардинала, його відомство повинно роз-працьовувати наступні напрями: активну участь Ватикану в роботі ООН, вплив на формування цінностей нової Європи і досягнення миру, передусім в Іраку. «Ватикан має намір дослідити можливість розширення своєї участі в ООН, — сказав також держсекретар Римського Престолу. — Не виключається навіть вступ Ватикану до цієї організації на правах повноправного члена, якщо в цьому буде необхідність. Однак зараз питання залишається відкритим».

Насьогодні Ватикан має статус «постійного спостерігача» при ООН, що дає змогу його представнику брати участь в асамблеях, але не дає права голосу.


Префект ватиканської Конгрегації віровчення кардинал Йозеф Рацінгер обраний деканом ватиканської Колегії кардиналів. Рацінгер обраний на цю посаду прелатами, які належать до числа «кардиналів-єпископів» (окрім них існують також «кардинали-священики» і «кардинали-диякони»). Його обрання схвалив Папа Іван Павло II. Папа також затвердив обрання кардинала Анджело Содано на посаду заступника декана Колегії кардиналів.

Баварський кардинал Йозеф Рацінгер зайняв посаду декана після відставки кардинала Бернардена Гантена. 80-річний Гантен від’їхав на відпочинок на свою батьківщину — у Бенін. Згідно з канонами католицької Церкви, декан «очолює Колегію кардиналів, однак не має права управляти кардиналами, будучи лише першим серед рівних». До обов’язків декана належить скликати всі кардинальські зібрання і головувати на них, в тому числі і на конклаві. Під час конклаву декан Колегії кардиналів керує процесом виборів нового Папи, а після закінчення голосування запитує обраного кандидата, чи бажає він стати новим Папою.


Ватиканська Конгрегація віровчення затвердила план переведення всіх своїх історичних архівів у комп’ютерний формат. Фінансуватиме проект уряд Італії. Відповідну угоду підписали секретар Конгрегації віровчення і генеральний директор архівів міністерства культури Італійської республіки. Угода між Ватиканом і міністерством культури Італії стала результатом загального прагнення «зберегти і донести» свідчення про італійську, європейську і світову історію, яка міститься в архівах Конгрегації віровчення, заявив заступник директора прес-служби Ватикану священик Чиро Бенедеттіні.

Електронні архіви відкриють дослідникам свідчення про діяльність Конгрегації віровчення і її ще більш відому історичну попередницю — Інквізицію. Серед документів, які будуть переведені у цифровий формат, — зокрема, слідчі справи деяких єпархіальних судів інквізиції. Також у комп’ютерний формат будуть переведені індекси заборонених книг, які католицька Церква публікувала з XVI століття аж до 1965 року, коли Папа Павло VI скасував цю традицію.

Ватикан вперше відкрив архіви Конгрегації віровчення для дослідників у 1998 році, викликавши жвавий інтерес наукового співтовариства. Високий рівень попиту на ці архіви спонукав Конгрегацію зробити свої сховища доступнішими, заявив о. Бенедеттіні. Він розповів, що за минулих кілька років група молодих вчених, які працюють у сховищах, вже каталогувала близького 2,5 тисяч документів, датованих з XVI до початку XX століття. Всього архіви Конгрегації віровчення містять не менше 4,5 тисяч одиниць зберігання. Планується, що робота з переведення всіх документів у цифровий формат займе чотири роки.


Папа Римський Іван Павло II підтвердив свій намір відвідати з візитом Хорватію. Відповідну заяву Папа зробив під час свої зустрічі з президентом цієї країни Стіпе Месічем. В ході аудієнції Іван Павло II подякував президенту за різдвяну ялинку, передану Хорватією в дар Ватикану. 28-метрове дерево було встановлене на площі перед собором святого Петра незавдовго до Різдва.

Розмова Папи з Месічем тривала 15 хвилин, після чого президент Хорватії зустрівся з пресою і підтвердив, що Папа має намір відвідати цю балканську країну у 2003 році. Про точну дату візиту наразі не йшлося. Очікується, що під час візиту Іван Павло II здійснить церемонію беатифікації двох хорватських блаженних.

Колишня югославська республіка Хорватія отримала незалежність в 1991 році. Населення країни становить майже 4,5 млн., з них 72% сповідують католицтво. Папа Іван Павло II вже двічі приїздив до Хорватії: в 1994 та 1998 роках.


Щоразу в перший день Нового року міжнародна громадськість відзначає Всесвітній день миру, і щоразу Папа Римський Іван Павло II готує до цього дня спеціальне «Звернення миру». У зверненні Папи на 1 січня 2003 року основний наголос зроблено на драматичній ситуації на Близькому Сході і у Святій Землі, де не припиняється ворожнеча і кровопролиття.

Назва цьогорічного послання Івана Павла II перекликається з назвою енцикліки його попередника Івана XXIII «Pacem in terris» («Мир на землі»), опублікованої в часи «холодної війни», і є також спробою аналізу цього визначного церковного документу з точки зору сучасності. Услід за Іваном XXIII нинішній Папа нагадує, що мир завжди опирається на чотири наріжні камені, якими є правда, справедливість, любов і свобода. Іван Павло II підкреслює величезне завдання, поставлене енциклікою, яка побачила світ рівно 40 років тому: «Незважаючи на війни і загрозу воєн, було ще щось таке в історії людства, що блаженний Іван XXIII розцінив як багатообіцючий початок духовної революції».

Підготувала Зоряна Курдина

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.