Папа Римський закликавВселенського Патріарха до «встановлення контактів на регулярній основі»

На думку Папи, часті зустрічі і кон-сультації повинні зробити відносини між Римським і Константинопольським престо-лами «гармонійнішими», підвищити ефе-ктивність спільних зусиль, спрямованих на досягнення церковної єдності. Папа за-значив, що поділяє бажання Варфоломея I «поновити богословський діалог і вивести відносини між Церквами на новий рівень, незважаючи на різноголосся і труднощі минулого десятиліття». Лист Папи відвіз у Стамбул президент Папської ради сприяння християнській єдності кардинал Вальтер Каспер.

Кардинал передав послання особисто Патріарху Варфоломею під час урочистої Літургії в соборі св. Георгія у Фанарі — кафедральному храмі Вселенської патрі-архії, що пройшла у день пам’яті святого апостола Андрія — покровителя світового православ’я.

Очікується, що Вселенський Патріарх надішле делегацію у Рим з листом-від-повіддю у червні наступного року в день, коли католицька Церква відзначатиме день святих апостолів Петра і Павла — по-кровителів Римської Церкви. Пам’ять двох святих братів — Петра і Андрія, йдеться в посланні Римського Папи, «вимагає від нас пошуку повного церковного єднання, щоб ми могли виконувати свою місію в дусі примирення і єдності в Господі у світі, який роздирають конфлікти і непорозуміня».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.