Кроки, що їх Вселенський православний патріархат — з однієї сторони, і Ватикан — з другої, роблять для взаємного зближення…

Ватикан

Кроки, що їх Вселенський православний патріархат — з однієї сторони, і Ватикан — з другої, роблять для взаємного зближення, увінчалися реальним успіхом: офіційно проголошено, що вже восени 2003 року вони сядуть за стіл богословського діалогу. Про точну дату і місце проведення зустрічі, а також порядок денний наразі не повідомляється, але відомо, що православна сторона «має намір запропонувати нові теми для обговорення». Як заявив нещодавно в ефірі ватиканського радіо кардинал Вальтер Каспер, президент Папської ради сприяння християнській єдності, його зустріч з Патріархом Варфоломеєм I стала серйозним «кроком вперед» у справі налагодження відносин між православною і католицькою Церквами.

Кардинал повернувся до Рима зі Стамбула, де представляв Папу Івана Павла II на урочистостях з нагоди дня пам’яті святого апостола Андрія Первозванного, небесного покровителя Константи-нопольського патріархату. Перебуваючи в резиденції Вселенської патріархії у Фанарі, кардинал передав Варфоломею I послання Папи. У листі Папа закликав Патріарха до поновлення діалогу між Церквами і висловив прагнення досягти «повного церковного сопричастя».

Вперше богословський діалог між Ватиканом і Констан-тинополем розпочався після візиту Папи Івана Павла II до Стамбула і зустрічі з Патріархом Димитрієм I в 1979 році. Перша зустріч спільної богословської комісії двох Церков відбулася в 1980 році, а наступні — в 1993-му і 2000 роках.

У липні 2000 року діалог був переваний в силу розбіжності поглядів на відродження в колишніх соціалістичних країнах католицьких Церков східного обряду.

Однак, на думку кардинала Каспера, процес зближення двох Церков і діалог між ними «ніколи не перерився — просто він перебуває у стані сплячки, і ми намагаємось вдихнути у нього нове життя». Щоправда, всі експерти погоджуються з тим, що відносини між Римським Престолом і РПЦ справді насьогодні є вельми непростими. Вальтер Каспер висловив надію, що його майбутній візит у Білорусь і зустріч з православними ієрархами в цій країні стануть «кроком вперед» на шляху до розв’язання різноголось між Церквами. «Нас роз’єднує чимало проблем, — заявив кардинал Каспер, — але ми готові їх розв’язувати».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.