Ватикан готує до публікації«Лексикон родини і життя»

Цей документ являє собою словникове зібрання текстів, які дають точне визначення неологізмів, неоднозначних з точки зору Церкви термінів і складних понять, часто вживаних в наш час у сфері сім’ї. Над документом, який налічуватиме кілька сотень сторінок, працює Папська рада у справах родини, а його основне призначення — запропонувати синтез позиції Церкви щодо таких тем, зокрема, як контроль за народжуваністю, статева освіта, штучне заплідненя та одностатеві зв’язки.

Попри бажання кардинала Альфоносо Лопеза Трухильо, президента Папської ради у справах родини, опублікувати працю якнай-швидше, — адже на неї вже давно нетерпляче очікують чимало заангажованих у тему фа-хівців, — видається, що раніше, ніж 15 лютого 2003 року вона навряд чи побачить світ.

«Ми очікуємо ще поправок зі сторони Святого Престолу», — пояснює керівник видавництва «Дегоніана», якому довірено останній — редакційний — етап праці над документом.

Втім, деяка інформація про цей документ вже просочилася на сторінки західної преси. Зокрема, популярна італійська газета «Реп-публіка» заявила, що за її даними, «Лексикон родини і життя» адресований головним чином політичним діячам усіх конфесій та лідерам великих міжнародних організацій. І звісно ж він стане настільною книгою для всіх, хто працює у Церкві в сфері душпастирства родинного життя.

Словник створено зусиллями десятків експертів з цілого світу — фахівців у най-різноманітніших галузях, тією чи іншою мірою дотичних до проблематики, про яку йдеться. Папська рада у справах родини — ініціатор проекту — звернулася з проханням до кожного співавтора (серед них — науковці, теологи, священики, юристи і навіть економісти), — дати якнайточніше і якомога зрозуміліше тлумачення кожного терміну з тим, щоб кожен усталений вислів здобув своє властиве значення і позбувся певної завуальованості, покликаної приховати істинний стан речей. (Як приклад такої метонімії газета наводить неоднозначний вислів «пе-реривання вагітності» замість чіткого «аборт»).

Знову ж таки, продовжує публікація у газеті «Реппубліка», наприклад, термін «контроль за народжуваністю» подається з наступною дефініцією: «Мотивація, вигадана для того, щоб довести, що контроль за народжуваністю не суперечить науковому аналізу. Поза тим, всюди, де населення старішає, неминучими явищами є наростання непорозумінь між поколінями, а також порушення системи соціального за-безпечення».

Очікується, що заторкнуті у словнику теми (такі, наприклад, як відповідальне партнерство, змішані шлюби, добровільне переривання вагітності, статева освіта молоді і т. ін.) повинні бути корисними для усіх, кого цікавить точка зору Церкви на ці непрості питання.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.