ЗАЯВАпресового центру Патріархії УАПЦз приводу чуток про появу«київського митрополита Мойсея»

Пресовий центр Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви зі здивуванням сприйняв інформацію столичних телеканалів і парламентської газети «Правда України» про появу «митрополита Київського і всієї Руси-України Мойсея», котрий мав би очолити «Українську Автокефальну Православну Церкву-Соборноправну в Україні». Як відомо, невелика релігійна організація під назвою «УАПЦ-Соборноправна» існує в Північній Америці, але в Україні вона досі не мала не тільки жодної єпархії, але й жодної громади. Претензійне призначення «київського митрополита» за цих умов виглядало принаймні нелогічним.

Як вдалося з’ясувати, «митрополитом Мойсеєм» назвав себе колишній священик УПЦ КП Олег Кулик, пострижений нещодавно в монашество з іменем Сава. За відгуками його попереднього церковного керівництва, за ним було помічено неадекватну поведінку, заяви про намір стати коли не «московським патріярхом» то «папою римським«. Таким чином, проголошення себе «митрополитом Київським» з іменем пророка Мойсея мусило б викликати лише людське співчуття. Натомість ми стали свідками давно не баченої масової рекламної кампанії, що видавала «митрополита Мойсея» за представника Вселенського Патріарха, котрому призначено об’єднати й очолити поділену Українську Церкву.

Патріархія Української Автокефальної Православної Церкви вбачає в цьому не лише наслідок журналістської некомпетентности та нездорового потягу до дешевих сенсацій, але й цілеспрямовану акцію, покликану дискредитувати Його Всесвятість Вселенського Патріарха, посіяти сумніви у виваженості кроків, здійснюваних Константинопольською Церквою-Матір’ю для виведення церковного життя в Україні зі стану розколу. Трагікомічна постать нового «митрополита» сприяє поширюваному недругами баченню українського церковного життя як балагану, котрий не заслуговує поважного ставлення.

Прес-центр Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви вважає за свій обов’язок повідомити, що Вселенський Константинопольський Патріарх не має канонічних стосунків з групою, яка називає себе «Українською Автокефальною Православною Церквою-Соборноправною». Українські Православні Церкви в США, Канаді, Західній Європі, Австралії, Південній Америці, котрі перебувають під омофором Вселенського Патріарха, не визнають «УАПЦ-Соборноправну» за канонічну православну спільноту. Повідомлення про повноваження, надані «митрополитові Мойсею» Всесвятішим Патріархом Варфоломеєм, є шахрайством. І нам дуже прикро, що введення в оману громадської думки в Україні сталося за найдіяльнішої участі київських журналістів

м. Київ

Свято-Михайлівський монастир

27 листопада 2002 р.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.