Папські поїздки у 2003 р.:плани і перспективи

Папа Римський Іван Павло II, можливо, відвідає Іспанію навесні 2003 року. З такою заявою виступила, перебуваючи в Римі, міністр внутрішніх справ цієї країни Ана Паласіо.

За її словами, про можливий візит до Іспанії «йшлося під час її зустрічі у Римі з Папою». Ана Паласіо прибула до Рима як представниця іспанської влади на церемонію канонізації свого співвітчизника, засновника руху «Опус Деї» Хосе-Марії Екріва де Балагера. Останнім часом в іспанській пресі активно обговорювалося питання про прибуття Папи до цієї країни для канонізації черниці-кармелітки Маравільяс де Хесус.

Раніше стало відомо про те, що Папа отримав офіційне запрошення відвідати Швецію навесні майбутнього року від принцеси цієї країни Вікторії. 25-річна кронпринцеса представляла Швецію на екуменічній молитві за християнську єдність, що ознаменувала початок святкування 700-ліття від народження святої королеви Бригітти.

У церемонії, яку очолив сам Папа, взяли також участь представники лютеранської, англіканської, православної та інших Церков. У своїй проповіді під час церемонії Папа назвав св. Бригітту «тією, що вперше проголосила християнську єдність і екуменізм» та стала «зразком для наслідування для усіх жінок».

Оголошена Ватиканом покровителькою Європи св. Бригітта, мати восьми дітей, неодноразово піддавала гострій критиці державних і церковних діячів Швеції свого часу. Вона також написала листа Папі Клименту VI, в якому повідомила йому про своє видіння, де йшлося, що йому необхідно повернути папський престол з Авіньойона до Рима. У 1349 році св. Бригітта приїхала до Рима, де реформувала жіночі монаші спільноти. Урочистості з нагоди 700-ліття з дня народження св. Бригітти пройдуть 31 травня і 1 червня 2003 року у шведському місті Вадстена. Перший візит Івана Павла II у Швецію відбувся в 1989 році.

Запрошення відвідати з пастирським візитом Боснію і Герцеговину надіслала Папі єпископська конференція цієї країни. Про це повідомив боснійській пресі нещодавно обраний голова національної конференції єпископів Франьо Комаріца.

Він заявив, що якщо запрошення буде прийнято, Папа відвідає не лише Сараєво, але й столицю республіки Сербської у складі Боснії і Герцеговини — місто Баню-Луку.

До громадянської війни католики і мусульмани становили значну частину населення міста, однак зараз переважна більшість його мешканців сповідує православ’я. Число католиків, що мешкають в регіоні, скоротилось на дві третини. Єпископ Комаріца, який очолює католицьку єпархію в Баня-Луці, вважає, що візит Папи сприятиме підняттю морального духу католиків регіону і всієї Боснії, чимало з яких досі не можуть повернутися до своїх залишених під час війни домівок.

Папа реформував молитву

на вервиці

Виступаючи у середині жовтня на загальній аудієнції, Іван Павло II виголосив апостольське послання «Вервиця Діви Марії», у якому йдеться про те, що до вже існуючих тайн — скорботних, радісних і славних, — над якими віруючі роздумують у паузах між повторенням молитви «Богородице Діво», додаються п’ять нових — світлих тайн. Апостольське послання закликає також віруючих ревно молитися на вервиці протягом року, прохаючи в Господа про мир в цілому світі і про зміцнення сім’ї.

Згідно з документом, про радісні тайни віруючим слід роздумувати по понеділках і суботах, про скорботні — по вівторках і п’ятницях, про славні — по неділях і середах, а про світлі — по четвергах.

Радісними тайнами є Благовіщення, Відвідання Дівою Марією Єлизавети, Різдво Ісуса Христа, Стрітення (посвячення Ісуса Христа Господеві у храмі), Знайдення дванадцятилітнього Ісуса у Єрусалимскому храмі.

До скорботних тайн належать: молитва Спаса у Гетсиманському саду, бичування Спаса, коронування терном, Хресна Дорога на Голгофу і Розп’яття.

Славні тайни — це Воскресіння Христове, Його Вознесіння, Зішестя Святого Духа на апостолів, Успення Діви Марії і Коронування Діви Марії на Царицю неба і землі.

Світлі тайни, введені у коло молитов Іваном Павлом II, повинні нагадувати віруючим про прояви божественної природи Христа під час Його земного служіння. Це Хрещення Господнє, весілля в Кані Галілейській, проповідь Царства Божого, Преображення і заснування Таїнства Євхаристії.

У тексті апостольського послання Папа висловив жаль з приводу того, що вервиця, яка завжди займала особливе місце у християнській молитовній практиці, не користується належною популярністю серед віруючих в наш час. «В сучасному історичному і богословському контексті чимало людей ризикують недооцінити молитву, і не навчають своїх дітей молитов», — пише Іван Павло II. Молитва за вервицею — природне доповнення до літургічного життя Церкви, відзначає він.

Роздумуючи про історію вервиці, Папа нагадав, що 15 традиційних тайн, кожна з яких включає 10-разове прочитування молитви «Богородице Діво», були створені як наслідування 150 псалмам. Таким чином, вервиця була способом для простих людей наслідування ченцям, які щодня відправляли Літургію Часів.

«Запропоновані п’ять нових тайн мають рекомендаційний характер і не скеровані на обмеження вибору у молитовній практиці — приватній чи у спільноті», — йдеться в апостольському посланні про вервицю, з яким виступив Папа Іван Павло II.

Конгрегація канонізації святих

ухвалила декрет про беатифікацію матері Терези Калькутської

«Мати Тереза Калькутська прожила життя у «подвигах християнської доброчесності», — до такого висновку прийшли члени Конгрегації канонізації святих під час своєї нещодавньої наради. Очікується, що Папа Іван Павло II незабаром схвалить публікацію декрету про героїчні чесноти матері Терези, яка повинна відбутися в грудні цього року.

Засідання Конгрегації канонізації святих, що пройшло на початку жовтня, було присвячене обговоренню випадку зцілення 30-річної індіанки Моніки Безра від туберкульозу та злоякісної пухлини, що не має пояснення з точки зору сучасної медицини. Це сталося 5 вересня 1998 року, рівно через рік після смерті матері Терези, після того як сестри ордену матері Терези — місіонерки милосердя — подарували хворій жінці медалик із зображенням майбутньої блаженної. Кардинали і єпископи, які входять до Конгрегації, канонізації святих, визнали в теологічному плані, що згадане зцілення наступило завдяки молитовному заступництву матері Терези Калькутської.

Ватиканський етап беатифікаційного процесу Матері Терези розпочався у серпні 2001 року — на розгляд Конгрегації було представлено понад десять тисяч сторінок звіту єпархільного етапу, що проходив у Калькутті. Відомо, що Папа особисто звертався до членів Конгрегації з проханням прискорити процес беатифікації відомої у всьому світі калькуттської подвижниці.

Мати Тереза, католицька черниця албанського походження, прожила більшу частину життя в Індії, де у 50-их роках заснувала орден місіонерок милосердя, щоб допомагати «найбіднішим з бідних». Ще за життя вона була вшанована багатьома високими нагородами — в тому числі Нобелівською премією миру та Золотою медаллю конгресу США.

Вступило у силу доповнення до

«Основного закону держави і міста Ватикан»

Як відомо, нова ватиканська конституція була опублікована у лютому 2001 року. Цьогорічне нововведення стосується організації урядування папської держави, в той час як у самій Конституції більше уваги було приділено завданням законодавчої, виконавчої та судової влади Ватикану. Всі основні ватиканські установи — служба безпеки, служба охорони здоров’я, служба музеїв, економічна та юридична служби, і навіть обсерваторії — згадуються у новому доповненні до Конституції.

Перша Конституція Ватикану була складена в 1929 р. після підписання так званих Латеранських угод між Римським Апостольським Престолом та італійським королівством, відповідно до яких з’явилося незалежне місто-держава Ватикан у його сучасному вигляді.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.