«Церква в потребі» прагне примирити Католицьку іПравославну Церкви у Росії

Святіший Отець Іван Павло II відслужив особливу Літургію в наміренні російських католиків, позбавлених державною владою священиків і єпископа.

У вересні цього року трьом католицьким священикам було відмовлено в отриманні в’їзної візи до Росії, в результаті чого вони не змогли повернутися до своїх парафій. Раніше у поновленні візи було відмовлено ще двом священикам і керівнику єпархії св. Йосифа з центром в Іркутську єпископу Єжи Мазуру.

Це сталося невдовзі після того, як Ватикан заснував на території Росії чотири свої єпархії, що викликало різку критику зі стторони ієрархії РПЦ.

Рішення про те, щоб відслужити особливу Літургію в наміренні російських католиків, було прийнято Папою після того, як керівництво католицької доброчинної організації «Церква в потребі» поширило звернення до своїх жертводавців, у якому також містилося прохання молитися за примирення між православними і католиками.

Ватикан неодноразово відхиляв усі звинувачення в прозелітизмі на території Росії. Різні доброчинні католицькі організації, в тому числі «Церква в потребі», надає підтримку не лише католицьким, але й православним проектам.

За даними сайта цієї доброчинної організації, за 10 років праці в Росії «Церква в потребі» витратила близько 25 млн. доларів США. Зокрема, з усіх коштів, вкладених у доброчинні проекти в 2000 році, 52% пішли на допомогу католицькій Церкві, а 48% — православній.

«Ми прагнемо допомогти католицькій Церкві в Росії у справі примирення з православною Церквою», — заявив міжнародний президент організації Ганс-Петер Ротлін. За словами Ротліна, «Церква в потребі» і далі має намір надавати допомогу РПЦ.

Іспанський святий 6-7 ст.

має шансистати

святим патроном Інтернету

На прохання ватиканської ради у справах соціальних комунікацій Надзірна служба по Інтернету розпочала пошук святого, який щонайкраще представляв би інтереси користувачів всесвітньої комп’ютерної мережі.

У результаті пошуків було вирішено, що найкраще на роль небесного патрона Інтернету підходить святий Ісидор Севільський.

Він народився приблизно 560 року і помер у 633 році, залишивши нащадкам основний твір свого життя — енциклопедичний словник «Етимології», що є своєрідною класифікацією всіх тогочасних знань у галузі природничих і гуманітарних наук, сільського господарства, мистецтва, дидактики і богослов’я. Під час укладання цього словника він керувався принципом, що нагадує принцип укладання комп’ютерних баз даних.

За даними Оксфордського словника «Християнська Церква», «Етимології» Ісидора Севільського стали джерелом уявлення про реферування для великого числа авторів як тієї, так і наступної епох. Наукові ідеї Ісидора Севільського мали великий вплив на теорію і практику викладання в середньовічних західноєвропейських університетах. Значення його праці є таким великим, що через багато століть після смерті йому присуджено титул «Учителя Церкви» (цей титул зазвичай присуджують представникам християнської інтелектуальної еліти).

За даними Надзірної ради по Інтернету, чимало фахівців комп’ютерної справи вважають, що навіть через 14 століть після смерті св. Ісидора принципи його праці не застаріли.

Однак не лише принцип укладання «Етимологій» став причиною обрання св. Ісидора покровителем комп’ютерної мережі. Святий із Севільї «випередив свій час і побудував культурний міст між Давнім Світом і Середніми віками, — вважає один з експертів в галузі комп’ютерів. — Ця обставина також наближає св. Ісидора до нас, оскільки ми сьогодні перебуваємо на початку нового етапу історії».

Св. Ісидор, який був єпископом Севільї, відіграв ключову роль на Толедському соборі 633 року. Велику увагу він приділяв освіті духовенства і завоював щиру любов своїх сучасників завдяки власній щедрості і смиреннню: готуючись до смерті, він попросив у народу прощення за всі гріхи і помилки, що їх здійснив за життя.

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.