Папа Римський Іван Павло II проголошений почесним громадянином Рима…

Італія

Папа Римський Іван Павло II проголошений почесним громадянином Рима під час неофіційної церемонії, що пройшла 31 жовтня в італійській столиці. «Це визнання заслуг людини, яка любить Рим усім серцем і яка дуже багато зробила для цього міста», — заявив мер Рима Вальтер Вельтроні. Від часу свого обрання на папський престол в 1978 році Іван Павло II відвідав кожну з понад 300 парафій Рима і в кожній відслужив Літургію.

У січні 1998 року він став першим в історії Папою, що взяв участь у засіданні муніципальної ради Вічного міста. У своєму зверненні до міських властей перший за 800 років Папа неіталійського походження сказав тоді, що відчуває себе справжнім римлянином.

Іван Павло II ставчетвертим Папою в історії, що отримає звання почесного громадянина Рима. У відповіді меру Вальтеру Вельтроні Святіший Отець сказав, що «з радістю приймає це звання».


Папа Римський Іван Павло II з радістю прийняв запрошення виступити на спільній сесії обох палат італійського парламенту, яка пройде 14 листопада, повідомив прес-секретар Ватикану Хоакін Наварро-Валлс.

Як очікується, Папа звернеться з промовою до членів Палати представників і Сенату Італії, його виступ транслюватиметься в прямому ефірі італійським телебаченням.

Іван Павло II cтане першим Папою, що взяв участь у засіданні парламенту країни. В 1999 році Папа виступив перед національним парламентом Польщі, він також взяв участь у засіданні Європарламенту у 1988 році і двічі — в засіданні Генеральної асамблеї ООН.

За 24 роки свого понтифікату Іван Павло II неодноразово зустрічався з окремим групами італійських законодавців. У своїх зверненнях до депутатів він торкався проблем захисту інституту сім’ї, економічної політики, соціальної справедливості, а також моральних проблем науки та медицини. Парламент Італії надсилав Папі запрошення і раніше — зокрема, очікувалось, що він виступить із зверненням до законодавців країни у 2000 році, але через щільний графік Ювілейного року Папа змушений був відхилити це запрошення.

США

Понад мільйон школярів з усіх штатів США приєдналися до руху «30 секунд на колінах», учасники якого перед початком кожного навчального дня моляться, ставши навколішки, у шкільних коридорах.

Ініціатором акції виступив пенсильванський пастор Том Сіплінг, який займається душпастирською опікою молоді. «Настав час повернути щоденну молитву у наші школи, — вважає Сіплінг, — адже школярі, що моляться, несуть свідчення про віру своїм товаришам».

Навчальний день у школах США починається з церемонії підняття національного правпора, після чого учні вирушають на уроки. Тепер, учасники акції на шляху до своїх класів, у шкільних коридорах схиляють коліна і протягом 30 секунд підносять молтву до Господа.

Офіційний сайт руху рекомендує дітям три «сегменти» молитви, по 10 секунд кожен. У першому той, хто молиться, дякує Господеві, у другому — просить за вчителів, шкільну адміністрацію та інших учнів, в третьому — просить за те, щоб «звістку про Божу Любов було почуто» в школі, і про те, щоб самому стати благовісником Євангелія.

Литва

Єпископ Шауляйський Еугеніус Бартуліс піддав критиці відмову уряду Литви дозволити будівництво церкви на відомій на цілий світ Горі Хрестів.

За словами єпископа, у формулюванні властей присутнє явне протиріччя: «Вони кажуть, що на Горі Хрестів не повинно бути жодних будівель, хоча два роки тому ніхто не заперечував проти будівництва у цьому місці францисканського монастиря і ресторана».

Проектна вартість будівництва церкви, котру планувала зводити Шауляйська єпархія, становить 3 мільйони доларів США. За словами Бартуліса, єпархіальна комісія розглядала три архітектурні проекти, але тепер всі роботи будуть заморожені.

На думку настоятеля францисканського монастиря на Горі Хрестів, у будівництві ще однієї церкви немає необхідності, оскільки восени і взимку паломників на Горі майже не буває.

Монастир францисканців було закладено на Горі Хрестів з благословення самого Папи Івана Павла II в 1997 році. Ченців, за їх власним визнанням, надихнула ідея «усамітнення в самому серці Європи».

Гора Хрестів — пагорб, розташований в 11 км від Шауляя, — став символом духовного опору атеїстичному режиму у радянські часи. В даний час на Горі перебувають 200 тисяч хрестів і розп’ять, встановлених там віруючими. Під час свого візиту у Литву в 1993 році Іван Павло II відслужив на Горі Хрестів Літургію, а ще через рік надіслав у дарунок розп’яття.

Естонія

Найдавніша у Таллінні церква Олевісте, збудована в 13 ст., відкрилась після реставрації. Відтепер відвідувачі зможуть безкоштовно підійматися на найвищий оглядовий майданчик у в естонській столиці. Церемонію урочистого відкриття відвідав віце-мер Таллінна Рейн Ланг, а також ряд високопосадових чиновників. До кінця 19 ст. церква Олевісте вважалась найвищою церквою у світі. Своєї висотою она символізувала могутність і силу середньовічного Таллінна. На відреставрований оглядовий майданчик провадять 232 сходинки, причому відпочити можна лише на 137-ій — там всановлені стільці для відвідувачів, які втомились під час сходження вгору.

На реставрацію оглядового майданчика і фасаду Олевісте було використано 4 млн крон (250 тисяч доларів США). Ще 2 млн. крон будуть затрачені на ремонт даху і південного фасаду церкви у 2003 році. Реконструкція церкви проводиться у рамках міського проекту «Церковний ренесанс». У ході проекту планується реставрувати 22 храми естонської столиці.

Білорусь

Майже 67% білорусів вважають себе православними, тверджують соціологи Незалежного інституту соціально-економічних і політичних досліджень. Згідно з даними нещодавнього опитування, католиками вважають себе 13%, християнами — 7,5%, атеїстами — майже 5%, невіруючими — 1%, протестантами — 0,6%, іудеями і мусульманами — по 0,1% громадян Білорусі. Таким чином, дослідники відзначають, що понад дві третини опитаних сьогодні вважають себе православними, причому чисельність представників цієї конфесії за останні півтора року зросла майже на 10%.

Водночас збільшилось і число католиків та протестантів, причому протестантсво вважається зараз у Білорусі конфесією з найвищими темпами зростання. Як відзначають соціологи, понад третина респондентів вважає, що православна Церкв в Білорусі повинна мати переваги над іншими. Водночас майже 60% переконані, що всі конфесії повинні користуватися рівними правами.

Підготувала Зоряна Курдина

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.